Yurt Dışından Gelen Telefonu Kullanabilir miyim?

• Konuyu başlatan Anıl Sezer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B
A

Anıl Sezer

Ziyaretçi
Arkadaşlar teyzem bana alıcağı telefonu yurt dışından yılbaşında gelicek akrabalarıyla birlikte getirticekmiş. Bu telefonu Türkiye'de kullanabilir miyim? Kullanmak için ne yapılmalı? Ancak teyzemin kızı hava alanında bir turizm firmasında çalışıyor. Hostes arkadaşından saat istemiş olur demiş. Bende telefon getirebilir mi dedim sorarım dedi. Şimdi diyelim ki evet dedi. Lumia 900 gibi bir şey aldım diyelim bu telefonu Türkiye'de nasıl kullanırım? Açtırmak için akrabam 200 lira ödemişti. Bir programla bunu halledebilir miyiz? Çok soru sordum biliyorum ama iPhone 4S bile 850 Lira gibi bir fiyatla alınabiliyor yurt dışında. Türkiye'de 2 katı. Tek çare yurt dışından getirmek.

Çalışma konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum, ABD değilse geleceği ülke. ABD ise CDMA destekli olabilir ve bizdeki GSM şebekesine uymayabilir.

Bunun dışında bir program falan hikaye. 100 TL verip pasaporta kaydettireceksin yoksa kullanabilmeyi unut.

Amerika'dan gelecekmiş. Kuzenim dün soracaktı ama uçuştan dönmemiş daha arkadaşı. Umarım pasaport konusunda sıkıntı yaşamam.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı