Yurt dışından getirilen MacBook Pro garantisi

Kylo.Ren

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese selam. Bir tanıdığım Amerika'dan MacBook Pro getirecek merak ettiğim herhangi bir gümrük problemi yaşanıp yaşanmayacağı ve garantisinin ne kadar süre geçerli olduğu. Biraz araştırma yaptım ancak global garanti geçerli mi değil mi net bir cevaba ulaşamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese selam. Bir tanıdığım Amerika'dan MacBook Pro getirecek merak ettiğim herhangi bir gümrük problemi yaşanıp yaşanmayacağı ve garantisinin ne kadar süre geçerli olduğu. Biraz araştırma yaptım ancak global garanti geçerli mi değil mi net bir cevaba ulaşamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla aynı ürün ülkenizde de hizmet veriyorsa (satılıyorsa) 1 yıl uluslararası garantisi olur. Ama tam emin değilim.

Kutusuz olarak kendi ürününüz gibi gümrükten geçiliyor.
Apple ürünleri uluslararası garanti kapsamında diye biliyorum.

Ürünü sırt çantasına kutusunu ise bavuluna koysa sorun olur mu acaba? Sonuçta kendinede almış olsa kutusunu yanında getirmek isteyebilir değil mi?

Kutudan çıkartmasına gerek yok. Kutusunun bantını kessin koysun çantaya.
Ayriyetten bildiğim üzere kutulu kutusuz farketmez 1 laptop hakkı var. Yani sıfır da olsa kutusu açıkta olsa 1 taneyse sorun etmiyorlar sorarlarsa Türkiyede kullanmak için aldım der.

Yurtdışından yanımda koskoca monitör getirdim hiçbir sorun olmuyor. Ayrıca global garantisi var diye biliyorum Apple ürünlerinde ama 1 sene mi 2 sene mi tam bilgim yok.

Ürünü sırt çantasına kutusunu ise bavuluna koysa sorun olur mu acaba? Sonuçta kendinede almış olsa kutusunu yanında getirmek isteyebilir değil mi?
Öyle tabii ki ancak anlaşılabilir. Siz giderken de dönerken de yanınızdaymış ve aktif olarak kullandığınız bilgisayarın o olduğu süsünü vermeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı