Yurt dışından getirilen telefonun IMEI kaydı sonrası kullanıcı değiştirme

Deepcx

Kilopat
Selamlar, ağabeyim yurt dışında yaşıyor ve şu anki telefonum sıkıntı yarattığı için bana ikinci el bir telefon gönderecek. Kendisi gelemiyor dolayısıyla kuzenim veya teyzem gelirse gelecek cihaz.

Sorum şu, cihaz sadece getiren kişinin T.C.'sine kayıtlı hatlarda çalışıyor bunu biliyorum fakat yasal yollarla benim kullanmam mümkün müdür? Yani cihazı başkasının adına değil de kendi adıma kullanmak istiyorum(hat açısından, pasaport kaydı değil).

Evet cihazı kuzenimin satın alacağı hatta kaydedeceğiz fakat hani insan açıkçası istemez kendi adına olan bir şeyi başkasının kullanmasını, güvende hissetmez, rahat etmez. Yurt dışına gidip gelemem, sırf bunun için daha fazla para veremem zaten IMEI kayıt ücreti dünyalar kadar. Yapılabilecek bir şey var mı? Mesela kuzenim kendi T.C.'sine hat satın alsa, sonra o hattı resmî olarak bana devretse telefon çalışmaz mı artık o hat ile? Herhangi bir yol var mıdır yoksa illa onun T.C.'sine kayıtlı hattı mı kullanacağım, onun adıyla?

Etiketlemem gereken birileri var mı bilmiyorum, bu konu hakkında bilgisi olanları etiketleyebilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı