Yurt dışından iPhone 14 getirtmek

qreand

Hectopat
ABD'den bir tanıdığım aracılığıyla yeni çıkacak iPhone 14'ü getirtmek istiyorum. Bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
  • Telefonu getirecek kişi yanında 2 telefon getirebilir mi? (bazıları ambalajını açarsa getirebilir diyor kesin bir bilgisi olan cevaplarsa sevinirim)
  • Telefonu kendi pasaportuma kaydettirebilir miyim? Pasaportuma hiçbir telefon kayıtlı değil ve hiç yurt dışına giriş çıkış işlemi yapılmadı.
  • Garanti işi nasıl oluyor?
  • İleride telefonu satmak istersem satabilir miyim?
  • Sizce mantıklı mı?
Şimdiden teşekkürler.

Biraz bekleyin ileri zamanlarda getirebilirsiniz Türkiye'ye satılışı normal düzeye gelsin öncelikle.

ABD'den bir tanıdığım aracılığıyla yeni çıkacak iPhone 14'ü getirtmek istiyorum. Bazı sorularım var yardımcı olursanız sevinirim.
  • Telefonu getirecek kişi yanında 2 telefon getirebilir mi? (bazıları ambalajını açarsa getirebilir diyor kesin bir bilgisi olan cevaplarsa sevinirim)
  • Telefonu kendi pasaportuma kaydettirebilir miyim? Pasaportuma hiçbir telefon kayıtlı değil ve hiç yurt dışına giriş çıkış işlemi yapılmadı.
  • Garanti işi nasıl oluyor?
  • İleride telefonu satmak istersem satabilir miyim?
  • Sizce mantıklı mı?
Şimdiden teşekkürler.

Hocam tam ne olduğu belli olmayan bir durum sanırım bende araştırdım ama her türlü cevap oluyor. Konunuzu cevap gelmesi ihtimaline karşı takip edeceğim.

1.Hocam ambalajı açarsa getirebilir ama %100 garanti veremem gümrükün sağı solu belli olmuyor.
2.Evet,kendi pasaportunuza kaydettirebilirsiniz.Ama pasaportunuzla en az bir kez yurt dışına çıkmanız lazım diye biliyorum.Ayrıca telefona takacağınız SIM kartın sahibinin T.C. Kimlik Numarası ile kaydettirilen pasaportun sahibin T.C. Kimlik Numarası aynı olmalı.
Garanti ve satma konularında pek bir şey bilmiyorum.

Mantıklı mı konusuna gelirsek mantıklı bence.

1.hocam ambalajı açarsa getirebilir ama %100 garanti veremem gümrükün sağı solu belli olmuyor.
2.evet, kendi pasaportunuza kaydettirebilirsiniz. Ama pasaportunuzla en az bir kez yurt dışına çıkmanız lazım diye biliyorum. Ayrıca telefona takacağınız SIM kartın sahibinin T.C. Kimlik numarası ile kaydettirilen pasaportun sahibin T.C. Kimlik numarası aynı olmalı.
Garanti ve satma konularında pek bir şey bilmiyorum.

Mantıklı mı konusuna gelirsek mantıklı bence.

İlla çıkmamız gerekiyor mu yurt dışına ya? Kutusunu açmadan getirebiliyor mu peki?

Ben öyle biliyorum. Hocam Bulgaristana ya da Nahçıvan'a geçebilirsiniz.Daha ucuz olur.
Hocam oradan daha pahalıya gelmiyor mu? IMEI ile 14 Pro Max 31K'ya geliyor örnek sadece çıkmamız gerekiyorsa Gürcistan'a girip çıkalım yeter yahu 😅 .

Geri
Yukarı