Yurt dışından iPhone almak hâlâ mantıklı mı?

Pureblood_sama

Centipat
Arkadaşlar yurt dışından iPhone 14 Pro almayı düşünüyoruz, Türkiye ile arasında 17 bin TL fark var neredeyse. Benim arkadaş yakın diye Yunanistan'a gidelim alalım gelelim diyor. Ama güncel tarihte telefon parası, yol parası ve açtırma parası mı var sadece başka bir yeni prosedür falan geldi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yurt dışından iPhone 14 Pro almayı düşünüyoruz, Türkiye ile arasında 17 bin TL fark var neredeyse. Benim arkadaş yakın diye Yunanistan'a gidelim alalım gelelim diyor. Ama güncel tarihte telefon parası, yol parası ve açtırma parası mı var sadece başka bir yeni prosedür falan geldi mi?

Vergi indirimi gelecek diyorlar doğruysa buradan alırsın.

Hocam bildiğim kadarıyla yanında 1telefon veya bilgisayar vb olunca vergi alınmıyor kişisel mal sayılıyor ama siz gidip gelince 2telefonla gelirseniz vergi alabilirler diye düşünüyorum.

Yunanistana gitmek saçma. Vize masrafı da olacak. Gürcistan'ya da erbil yapın. Evet yurt dışından almak çok daha mantıklı.

Yeşil pasaporta vize istemiyorlar diye biliyorum.

Hocam bildiğim kadarıyla yanında 1telefon veya bilgisayar vb olunca vergi alınmıyor kişisel mal sayılıyor ama siz gidip gelince 2telefonla gelirseniz vergi alabilirler diye düşünüyorum.

Kendim için aldım kutusunu açmadım desem sorun olmaz herhalde çünkü telefonu burada bırakıp gitsem telefonsuz büyük sıkıntı çıkar.

Yeşil pasaporta vize istemiyorlar diye biliyorum.

Kendim için aldım kutusunu açmadım desem sorun olmaz herhalde çünkü telefonu burada bırakıp gitsem telefonsuz büyük sıkıntı çıkar.

Zaten telefonu burada bırakıp gitmeyin.
Benim bildiğim mesela bir telefon götürdün kişisel mal diye vergi alınmıyor ama 1'den fazla ise alınıyor diye biliyorum.
Tabii diğer arkadaşlarada sormak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı