Yurt Dışından iPhone Almak

FEYCOOL

Kilopat
Şu an S8+ kullanıyorum ve Android telefonlardan sıkıldım. iOS'a geçmek istiyorum. iPhone XS almak istiyorum fakat fiyatlar en az 10 bin'den başlıyor. Aklıma yurt dışından telefon almak geldi, kayıtsız bir XS yaklaşık olarak 5-6 bin küsur bir fiyatta (IRAK).
Ama onu alıp kayıt ettirmek masraflı ve bir hayli uğraştırıcı. Yurt dışından telefon alınır mı? Akrabam Irak'a gidip geliyor sürekli onun pasaportu ile kayıt yaptırabilme şansım da var.
Bu konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi almak istiyorum çünkü yeteri kadar bilgim yok. Ayrıca bildiğiniz yurt dışından kayıtlı bir şekilde iPhone satış yapan birileri veya bir platform var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt işlemleri artık çok değişti. Pasaport sahibine ait sim kart çalışıyor sadece. Yani akrabanın pasaportuna kayıt ettirirsen sadece onun sim kartı çalışıyor. Yurtdışından sadece kendin gidip alıp geleceksen mantıklı oldu gibi bir şey artık.

Anladım hocam. Peki böyle kayıtlı telefonların satışını yapan biri ve ya birileri var mıdır? Hazır olarak parasını verip alsam mesela?

Pasaport kayıt ücreti yanlış bilmiyorsam 1500 TL'den 2000 TL'ye çıkarılacaktı yurtdışından almak yerine indirimleri kovalayıp 7000 tl ye garantili cihaz alabilirsin.

Anladım hocam. Peki böyle kayıtlı telefonların satışını yapan biri ve ya birileri var mıdır? Hazır olarak parasını verip alsam mesela?
Şimdi son çıkan düzenlemeden sonra ben almadım. Çünkü kayıt ettiren ile sim kart sahibi aynı kişi olacak diyor. Yani sen parasını versen, ben alıp gelsem, benim pasaportuma kaydettirsek mesela yine sen kullanamayacaksın. Yani biraz imkansızlaşmaya başladı gibi bu iş artık. Anca sen gidip alıp geleceksin ya da günü birlik gümrükten çıkıp geleceksin. Gürcistan'a veya Kıbrıs'a gidip gelmek gibi mesela.

Şu an S8+ kullanıyorum ve Android telefonlardan sıkıldım. iOS'a geçmek istiyorum. iPhone XS almak istiyorum fakat fiyatlar en az 10 bin'den başlıyor. Aklıma yurt dışından telefon almak geldi, kayıtsız bir XS yaklaşık olarak 5-6 bin küsur bir fiyatta (IRAK).
Ama onu alıp kayıt ettirmek masraflı ve bir hayli uğraştırıcı. Yurt dışından telefon alınır mı? Akrabam Irak'a gidip geliyor sürekli onun pasaportu ile kayıt yaptırabilme şansım da var.
Bu konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi almak istiyorum çünkü yeteri kadar bilgim yok. Ayrıca bildiğiniz yurt dışından kayıtlı bir şekilde iPhone satış yapan birileri veya bir platform var mıdır?
Bende yurt dışından xs max aldım hat almıştım çalılıyordu 5 aydır bugün yeni hat aldım takıyorum okumuyor bayi e sim özelliğini aktif etmek için BTK yı arayın dedi aradım onlar da 120 yi arayın dedi onu da aradım Türk Telekom’un güncelleme yapmasını bekliyoruz dedi ne yapmam lazım (soru nerden sorulur bulamadım)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı