Yurt dışından laptop getirmek mantıklı mı?

Makaleler
1
Yurtdışından ceşitli ticaret sitelerinde dolar bazlı leptopların fiyatları Türk lirasına cevrildiğinde ve vergilerde hesaplandığı zaman % 10 daha ucuza geliyor. Mesela Türkiye'de 6000 TL olan laptop yurtdışından vergiler dahil 5400 TL'ye geliyor. Aynı laptopa 600TL daha fazla vermek mantıksız bence.

Kargo temiz görünüyor. Teslim aldın kargoyu ve açtın aldın laptopu odana. Çalıştırmayı denedin çalışmıyor. Veya 2 gün sonra kapandı bir daha açılmadı. Belki de sen bozdun derse satıcı. Ne yapacaksın o zaman?

hocam başka bi leptopa yöneldim leptop un dolar fiyatı 552 dolar türk lirasi olarak 3.183TL
leptopun ülkemizdeki fiyatı 5.598TL vergisi filan bu leptopun kargo ücreti filan hepsinin toplamı 4.261Tl ortalama 1300tl kara gecmiş oluyorum
1300 TL güzel para. Ama olası bir sorunda garanti olayı önemli. Elektronik cihaz sonuçta, hiç belli olmaz ne arıza vereceği

en ucuz satıcıda 552 dolar a satıyor amazondan bakıyorum ürüne 637 dolar oluyor amazon ile kargosu filan dahil deil ama kargosu dahil vergisi olunca 857dolar bizim paramız olarak 4.942Tl bide hepsi burada adlı sitede bu fiyata ürün en ucuz hali 5598Tl tam fiyatla bakınca 6.587Tl fiyatı var tam fiyat olarakta karşılaştırsam gine 1600tl karda oluyorum veya ucuz halde bakınca 700tl ye yakın bir fiyatta karda olmuş oluyorum
garanti işi biraz kafamda sorun yaratıyor ama mesela bu ürüne mediamark gibi sitelerde genişletilmiş garanti denen bi olay var bu olayı bu laptop a yapa bilirmiyim anlaşmalı şekilde ücretini verip 1 yıllık mesela gine ucuza geliyor hem 1 yıllık garantisi olmuş oluyor biraz sacma gibi gözükebilir dedim olayda farklı görüş acısından bakınca biraz düşündürücü geliyor
garanti işi biraz kafamda sorun yaratıyor ama mesela bu ürüne mediamark gibi sitelerde genişletilmiş garanti denen bi olay var bu olayı bu laptop a yapa bilirmiyim anlaşmalı şekilde ücretini verip 1 yıllık mesela gine ucuza geliyor hem 1 yıllık garantisi olmuş oluyor biraz sacma gibi gözükebilir dedim olayda farklı görüş acısından bakınca biraz düşündürücü geliyor
bide hocam zaten garanti olsada işime yaramaz 8 gb eklemeyi düşünüyorum sdd eklerim bide ondan şimdi düşününce garantisi sacma olur boşa 700 tl bi garantiye vermek o fiyata sdd ile ram ala bilirim bide şansıma güveniyorum ben sorun cıkarsa yapcak bişey yok paşa paşa verip yaptırırımda sanmıyorum dediniz gibi elektronik işi şans işi 6 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum hic bi sorun yaşamadım bi tek tük olay yaşadım tabiki ama cok bişeye mal olmadı bana biraz riske gircem büyük ihtimal ülkemizde böyle olmasa fiyatlar tabiki bende kendi ülkemden almak isterimde malum fiyatlar ortada işte 637 dolarlık bilgisayar 6400 lerde fiyatı 637 dolar 3.673TL ucuz geliyor bu fiyat bize aslında ginede pahalı 3.673TL de ucuz hali 552 dolar oda 3.183Tl ediyor yani aradaki fiyat farkı hicbirşey dahil olmasyınca 2 katı türkiyeden alcamız fiyata amerika icin ucak bileti alıp hem gezip hem leptop u alıp gelebilirim ücretsiz kargo oluyor amerika ici gine cüzi bi de olsa amerikaya gidip alınca laptopu bide dönüşü ginede kardayım yani burda anlatmak istedim bu laptop okadar parayı haketmiyor benim gözümde okadar vercek paramda yok zaten yazın calışıp almayı düşünüyorum tek elimden gelen şuan araştırma yapmak ve doların yükselmemesini temenni etmek

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı