Yurt dışından Laptop getirmek

Dark Lord Vader

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar yazın babamın bir arkadaşı gelecek Belçika'dan ve ona Laptop aldırmayı planlıyorum. Gümrük vergisini ödememek için kendininmiş gibi gösterse olur mu? Kafamdaki Laptop bu: https://www.amazon.com/Acer-Predator-i7-10750H-Dual-Channel-PH315-53-72XD/dp/B08842D7JS/ref=sr_1_6?dchild=1&fst=as:eek:ff&qid=1606292697&rnid=16225007011&s=computers-intl-ship&sr=1-6 Bu laptopu kullanan var mı? Maksimum Bütçe bu ( eğer gümrük vergisi işin içine girmezse) başka öneriniz varsa da söyleyebilirsiniz. Bir de babam diyor ki internete falan girersek o laptopta 1 ay sonra laptoptan internete bağlanamazmışım. Bu doğru mu? Şimdiden teşekkürler. Bu arada maks bütçe 10000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki garanti?
Bir de babamın dediği şey olur mu ve altında 380 dolarlık bir ücret daha yazıyor bu sanırım vergi değil mi?

Peki garanti?
Bir de babamın dediği şey olur mu ve altında 380 dolarlık bir ücret daha yazıyor bu sanırım vergi değil mi?

Garanti kapsamında olmaz. Yani diyelim ki oradan getirttiniz ve Türkiye'de açtınız baktınız ki bir problem var. Yetkili servise gönderdiğiniz zaman ücret karşılığında sorunu giderir yurtdışından alındığı için. Ekstra 380 dolar dediği vergi olabilir tam bilmiyorum.

Garanti kapsamında olmaz. Yani diyelim ki oradan getirttiniz ve Türkiye'de açtınız baktınız ki bir problem var. Yetkili servise gönderdiğiniz zaman ücret karşılığında sorunu giderir yurt dışından alındığı için. Ekstra 380 dolar dediği vergi olabilir tam bilmiyorum.

Arkadaşlar sonuç ne oldu? Uluslararası garantisi varsa olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı