Yurt dışından laptop önerisi

Mert Frnc

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Lenovo Legion 5 Pro alacaktım fakat stok sorunu olduğu için yakın zamanda gideceğim Bulgaristan'dan bir laptop alacağım. Aşağıda linkini bıraktığım cihazların hangisini önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar, Lenovo Legion 5 Pro alacaktım fakat stok sorunu olduğu için yakın zamanda gideceğim Bulgaristan'dan bir laptop alacağım. Aşağıda linkini bıraktığım cihazların hangisini önerirsiniz?

Predator Helios 300 öneririm.

Veya 1. olanda olabilir size kalmış ama Helios öneririm.

Veya 1. olanda olabilir size kalmış ama Helios öneririm.

Vallahi kararsız kaldım gönlüm bir yandan da Lenovo laptoplarını istiyor. :D

@yazilimcionline, @Radeon RX 5500M sizler ne önerirsiniz?

Belirli bir oyun türüm yok ama en çok sistem gerektiren oyuna göre bir laptop alacağım.

Şöyle söyleyeyim Valorant CS:GO gibi FPS oyunları işlemci ön planda çalışır 1. attığınızı öneririm öyle oyunlar için fakat bence 3070 olanı alın onun işlemciside bayağı iyi arada %4'lük bir performans var Helios 300 alın bence soğutmasıda iyidir bakabilirsiniz YouTube'dan ilgili videolar vardır.

Legion 7 derim.

Şöyle söyleyeyim Valorant CS:GO gibi FPS oyunları işlemci ön planda çalışır 1. attığınızı öneririm öyle oyunlar için fakat bence 3070 olanı alın onun işlemciside bayağı iyi arada %4'lük bir performans var Helios 300 alın bence soğutmasıda iyidir bakabilirsiniz YouTube'dan ilgili videolar vardır.

Teşekkür ederim videolarına bakacağım.

Bakacağım onun videolarına da.

@yazilimcionline , @Radeon RX 5500M sizler ne önerirsiniz ?

Belirli bir oyun türüm yok ama en çok sistem gerektiren oyuna göre bir laptop alacağım.

Amaç sadece oyun ise ve amd intel fiyat farkı yoksa ortada. Aynı modelin amd olanı yerine intel olanını seçmeni tavsiye ederim. AMD inteli geçse de, ekran kartı ve işlemci iletişimi konusunda intel daha iyi. AMD PCI-E 3.0 8X ve 8 Line kullanıyor, İntel 10.uncu nesilde PCI-e 3.0 16x 16Line kullanıyordu 11'inci nesilde PCI-E 4.0 16x 20line 'a çıktı.

Ha bu pcı4 ekran kartında çok fark yaratır mı orası muamma tabi ama 10'uncu nesilden beridir intel ram seçmediği ve arayüz olarak da biraz daha hızlı iletişim kurduğu için darboğaz çok daha az oluyor.

AMD sistemlerde her zaman daha iyi ram kullanmak lazım.Bu sene legion 5 pro ile bu gün yüzüne çıktı ve jarrod her incelediği amd laptopta ram değiştirince performans gözle görülür şekilde artmaya başladı :D Fiyat fayda ilişkisi yani. Bütçene göre hız ve performans alacaksın. Donaım kafana yatıyorsa kasa kalitesine bakacaksın.

En çok sistem gerektirenler arasında cyberpunk var, control var, tombraider var, RDR2 var. 3070 ile bunları rahat oynarsın. Ama daha rahat oynayayım dersen 3070 140W üstü, 3080 cihazlara bakacaksın :D

Legion 7 de R9 5900hx ve 3080 olanı bulabilirsen kap gitsin :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amaç sadece oyun ise ve AMD Intel fiyat farkı yoksa ortada. Aynı modelin AMD olanı yerine Intel olanını seçmeni tavsiye ederim. AMD Intel'i geçse de, ekran kartı ve işlemci iletişimi konusunda Intel daha iyi. AMD PCI-e 3.0 8X ve 8 line kullanıyor, Intel 10.uncu nesilde PCI-e 3.0 16X 16line kullanıyordu 11'inci nesilde PCI-e 4.0 16X 20Line'a çıktı.

Ha bu PCI4 ekran kartında çok fark yaratır mı orası muamma tabii ama 10'uncu nesilden beridir Intel RAM seçmediği ve arayüz olarak da biraz daha hızlı iletişim kurduğu için darboğaz çok daha az oluyor.

AMD sistemlerde her zaman daha iyi RAM kullanmak lazım. Bu sene Legion 5 Pro ile bugün yüzüne çıktı ve jarrod her incelediği AMD laptopta RAM değiştirince performans gözle görülür şekilde artmaya başladı :D fiyat fayda ilişkisi yani. Bütçene göre hız ve performans alacaksın. Donaım kafana yatıyorsa kasa kalitesine bakacaksın.

En çok sistem gerektirenler arasında Cyberpunk var, Control var, Tomb Raider var, RDR2 var. 3070 ile bunları rahat oynarsın. Ama daha rahat oynayayım dersen 3070 140W üstü, 3080 cihazlara bakacaksın :D

Legion 7 de R9 5900HX ve 3080 olanı bulabilirsen kap gitsin :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3080'li olanların fiyatları uçuk geliyor hocam Legion 7 ile Legion 5 arasında kaldım onunda AMD R5 5600h olması aklımda soru işareti bırakıyor bir de sarı sitede satılan Legion 5 Pro'lar var ne yapsam bayağı karıştı.

Böyle fazla da çok bütçeme yüklenmek istemiyorum 21 bin bütçem var eylül ayında okulların açılacağı haberi geldi kiradır falan üst linkteki laptop beni üzer mi şöyle bir 4-6 sene götürür mü beni? @yazilimcionline @Radeon RX 5500M sizler benden daha bilgisiniz bir yol gösterirsiniz bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı