Yurt dışından Legion 5 3050 Ti alınır mı?

Bütçe
10k-14k

blackROCKie

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şu sıralar laptop almaya ihtiyacım var ve bütçem maksimum 14K'ye çıkabilir. Türkiye'de şu sıralar kurdan dolayı ciddi zamlar yapıldı. Türkiye'de Monster Abra v11.5'ler şu sıralar stokta yok ve ekran gecikme değerleri 30ms'miş. GameGaraj slayer modelleri de GF kasa MSI olduğunu öğrendim ve ekran kartları 95W 3050 Ti bulunduran Legion kadar iyi değil. Legion 5'in bu modelini alan bazı kişiler ısınma sorunu yaşamış ancak problemsiz laptop gelirse oldukça serin çalışan bir laptop. Ayrıca laptopun Wi-Fi kartı dandik ancak Reddit'ten sorun yaşayan birinin çözümüne baktığımda 200TL'lik bir Wi-Fi kartıyla sorunu çözmüş. Ekran 165hz/3ms değerlere sahip bundan dolayı benim ihtiyacımı karşılıyor. 1-2 sene sadece kod yazmak ve oyun oynamak için kullanacağım. Ondan sonra da 3-4 sene boyunca devre tasarım programlarında benim işimi görse yeter. Benim gözümü korkutan ise uluslararası garantisinin bulunmaması ve 1 hafta veya birkaç aylık kullanımdan sonra herhangi bir sorun oluşursa laptopun elimde kalma ihtimali. Sizce bu riske girip garantisiz bir şekilde Amazon'dan Legion mu almak daha mantıklı yoksa aynı paraları veya daha fazlasını verip; daha kötü özelliklere sahip ancak garantisi olan laptopları Türkiye'den mi almak daha mantıklı? Laptop önerilerinizi de bekliyorum. Teşekkürler. Legion5---R7 5800H+3050ti(95W)

2070 var bu bütçede:

Açık konusmak gerekirse 28 yasındayım. Daha hiçbir ürünü türkiyeden aldığım veya yurtdısından aldığım garantiye götürmemi gerektiricek bir durumla karsılasmadım. Amazondan alırsanızda ürün problemli olursa zaten iade etme hakkınız mevcut.

O bütçeye RTX 3060 gelebilir hocam bence biraz indirim kovalayın eğer yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin hahaha atmak yerine :).

Dolardan fiyatları arttı hocam 3060 olarak tek bu var:

Hocam güzel hocam, 14k bütçeye yazık, sakın 3050 falan alma. 3050 dediğimiz kart 8-11k arası için f/p. Ne olursa olsun 14k verilmez. O fiyata ülkede bile en kotu 2060 3060 bulursun canavar gibi. Bu benim görüşüm, parayı zayi etme, sen de iyice araştır, hayırlı olsun.

Hocam güzel hocam, 14K bütçeye yazık, sakın 3050 falan alma. 3050 dediğimiz kart 8-11k arası için F/P. Ne olursa olsun 14K verilmez. O fiyata ülkede bile en kotu 2060 3060 bulursun canavar gibi. Bu benim görüşüm, parayı zayi etme, sen de iyice araştır, hayırlı olsun.

Haklısınız hocam. 14K bütçeye şu sıralar sadece GameGaraj fenix bulunuyor ve mantıklı da bir seçenek. Benim attığım laptopta da 3050 Ti 95W ve 165hz/3ms ekran var ve fiyatı vergiler dahil 12500 civarına gelecek. Bankaların oyununu da hesaba katarsak 13K civarı cepten çıkacaktır. Şu anda 3ms ekranı bırakın 7ms ekran bile bulmak çok zor benim bütçemde. Bu yüzden kafam karışık. Şu anda birçok oyun oynayacağım ve ekran kartına ihtiyacım var ancak 2 3 sene sonra sadece Valorant ve CS gibi oyunlara kısıtlı süreler ayırıp daha çok devre tasarımı ve yazılım ile uğraşacağım. Dolayısıyla şimdi verdiğim para daha çok 5800H'a ve ekrana benim gözümde.

Yeni konular

Geri
Yukarı