Yurt Dışından Monitör Alınır mı?

Blatoh

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından monitör getirtmedim hiç ama başka şeyler getirdim hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bana göre Türkiye'deki sitelerden çok daha iyi hizmet veriyor Amazon, Newegg gibi siteler. Gümrükte de bir sıkıntısı olmuyor zaten normalde 1077 TL'ye almanız gereken ürünü 1270 TL'ye alıyorsunuz çünkü gümrükte masrafı oluyor.

Alırsın bir şey olmaz ama monitörun dili farklı olur. Mesela benimki Çince bunu kendim ayarlamışım bilmeden :D Al bence dili değiştirilir.

Yurt dışından monitör getirtmedim hiç ama başka şeyler getirdim hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bana göre Türkiye'deki sitelerden çok daha iyi hizmet veriyor Amazon, Newegg gibi siteler. Gümrükte de bir sıkıntısı olmuyor zaten normalde 1077 TL'ye almanız gereken ürünü 1270 TL'ye alıyorsunuz çünkü gümrükte masrafı oluyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Gümrük olayını biliyorum. Tek sorum şu, bir arıza falan olursa iade mi yapıyorlar, servise mi gönderiliyor?

Işık sızması ve ölü piksel gibi, olma ihtimali yüksek şeyler ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda iade durumu sıkıntı olabilir. Sizi uğraştırmayalım deseler bile, çektiğiniz eziyete değmez diye düşünüyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Gümrük olayını biliyorum. Tek sorum şu, bir arıza falan olursa iade mi yapıyorlar, servise mi gönderiliyor?
Direk iade veya değişim yapabiliyorsunuz. Zaten Amazon'dan sipariş verdiğin zaman önce paraya bloke koyuyor asla çekmiyor. Ürün eline ulaştıktan sonra ürün elime geldi,sağlam diye bilgi verdikten sonra parayı çekiyor. Benim bir arkadaşım 2000 TL'ye bir ürün sipariş etmişti. Ürün beklendiğinden geç geldiği için sürekli mesaj atıyordu adamlar en sonunda özür dileriz maksadıyla %30 indirim daha yapmıştı. Dediğim gibi Türkiye'de ki her firmadan çok daha iyi hizmet veriyorlar bana göre.

Yurt dışından bir şeyler alınır ama gidip'de 1000 TL riske atmayın derim bozuk mozuk çıkar sonra uğraşırsınız.
Bence Türkiye'de daha çok uğraşıyorsunuz. Firmalar çakallık peşinde olduğu için ''kargoyu aldıktan sonra farketseydiniz, kullanıcı hatası biz bir şey yapamayız'' gibi bahanelere başvurarak başından atabiliyorlar. Fakat yurtdışında böyle bir olay yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı