Yurt dışından MSI GP66 getirtilir mi?

Gp66 daki rtx 3080 130w ge76 raider daki rtx 3070 ise 140w ekran 1080p olduğu düşünülürse arada bir performans farkı olmayacaktır hatta 3070 da iyi performans bile verebilir 3080 kartı 1080p de dar boğza giriyor yük işlemciye biniyor fiyat tabiki 3080 uygun ama ekran büyüklüğü ve kasa ve soğutma performansı kesinlikle raider daha üst bir seri bence ge76 raider daha doğru bir tercih olur.

Gp66 daki rtx 3080 130w ge76 raider daki rtx 3070 ise 140w ekran 1080p olduğu düşünülürse arada bir performans farkı olmayacaktır hatta 3070 da iyi performans bile verebilir 3080 kartı 1080p de dar boğza giriyor yük işlemciye biniyor fiyat tabiki 3080 uygun ama ekran büyüklüğü ve kasa ve soğutma performansı kesinlikle raider daha üst bir seri bence ge76 raider daha doğru bir tercih olur.
O işlemci çok rahat besler emin ol. W farki cok ufak dolayısıyla ciddi anlamda performansa etki etmez. Hem düşük güç hem yüksek performans satin aliyorsun. Hem de +8 GB VRAM avantaji var. Bütün bunları 24 bine alabilecekken sen diyorsun ki 39 bin ver 3070'i al. Tek farkları da kasa altındaki RGB ve Thunderbolt. Aradaki farka Thunderbolt'lu ultrabook+monitör alabilir herhalde.

Arkadaş 33 bin yazmış fiyatına onu baz aldım ben fiyat olarak işlemci ile ilgili rtx 3080 Li modeller için incelemeler de 1080p de işlemcinin 90 derecelerde % 90 gpu nun ise %30-40 gibi bir seviyede çalıştığı çok video mevcut en önemli ekstrası da 17.3 inc monitör olması ama tabi tercih meselesi yani 3080 Li olanı alınca performans olarak hiçbir artısı olmayacak ama tabiki fiyatı daha uygun ön önemli artısı bu ama arkadaş buraya takılmıyor fiyat olarak anladığım kadarı ile diğerini mi alsam diyor şu aşamada ekran kartı konuşmak yerine kasa ve monitör farkları ayırt edici o yüzden bu durumda ge76 önerdim kendi fikrim sizin dedikleriniz de tabiki doğru kararı verirken ekran kartı değil kasa-monitör ve fiyat eksenin de değerlendirmesi gerekiyor gibi

Geri
Yukarı