Yurt dışından ne getirebilirim?

Yavuzthegreat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.
Pazartesi günü 14 günlük bir eğitim stajı için Almanya'ya gideceğim. Önem arz ediyor mu bilmiyorum fakat yeşil pasaport ile gideceğim. Orada da bir takım masraflarım olacağı için yüksek bütçe ile gitmiyorum. Sorum şu, Türkiye'ye nazaran orada çok daha ucuz olan neler alabilirim(telefon, PS5, dizüstü bilgisayar gibi) ve bunu Türkiye'ye getirirken nasıl getirebilirim bana ekstra bir masrafı olur mu? Telefonun kayıt ücreti olduğunu biliyorum aslında öyle bir ihtiyacım da yok ama sallıyorum %50 ucuza geliyordur o zaman değerlendirebilirim.
Bir sorum daha olacak, önceden diğer ülkelerden kar payı alıp sipariş üzerine Türkiye'ye elektronik eşya getirme gibi bir olay vardı, böyle bir olay var mı?

Merhaba.
Pazartesi günü 14 günlük bir eğitim stajı için Almanya'ya gideceğim. Önem arz ediyor mu bilmiyorum fakat yeşil pasaport ile gideceğim. Orada da bir takım masraflarım olacağı için yüksek bütçe ile gitmiyorum. Sorum şu, Türkiye'ye nazaran orada çok daha ucuz olan neler alabilirim(telefon, PS5, dizüstü bilgisayar gibi) ve bunu Türkiye'ye getirirken nasıl getirebilirim bana ekstra bir masrafı olur mu? Telefonun kayıt ücreti olduğunu biliyorum aslında öyle bir ihtiyacım da yok ama sallıyorum %50 ucuza geliyordur o zaman değerlendirebilirim.
Bir sorum daha olacak, önceden diğer ülkelerden kar payı alıp sipariş üzerine Türkiye'ye elektronik eşya getirme gibi bir olay vardı, böyle bir olay var mı?
Öyle bir olay hala var evet. PS5 , laptop vs. eğer kutusunda getirirseniz kabul etmiyorlar diye biliyorum. Mesela telefonu aldınız cebinize koydunuz öyle getirebiliyorsunuz.

Ekran görüntüsü 2023-02-23 211433.png

(Ekipman dışında.)

Ocak 15'te Amerika'dan döndüm. İstediğiniz her şeyi kutulu getirebilirsiniz. Tecrübe etmeyen arkadaşlar varsa lütfen yorum yapmasınlar ''vergisi var'' vb.. Alttaki bilgisayar parçalarının hepsini kutulu bir şekilde getirdim. Bunun yanında bir adet ROG Strix laptop ve eMMC laptop getirdim. Hepsi kutuluydu. Uçaktan indikten sonra bavulunuzu alın ve çıkış kısmında ''Gümrüğe tabi olmayan eşyalar'' kısmından çıkış yapın. Siz kendi rızanız ile ''Gümrüğe tabi olan eşyalar'' kısmından girmedikçe kimse sizin bavulunuzu karıştıramaz.

Intel Core i9-13900K || Asus TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition || LG 27GN950-B 27”, UHD (3840 x 2160), Nano IPS (144Hz) 1 ms G-Sync || 2TB Samsung 980 Pro M.2 PCIe Gen4 SSD || Corsair Vengeance 32GB 5200MHz DDR5 (Dual-channel) || Asus ROG Strix Z790-E || Corsair iCUE H100i RGB Elite 240mm || Thermaltake Toughpower GF3 850W 80+ Gold Modular ATX 3.0 PCIe Gen 5 || Fractal Design Pop Air RGB (Orange) Case || Logitech G903 || Logitech G915 || Logitech G435 || Razer Kiyo Pro || LG SP2

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir olay hala var evet. PS5 , laptop vs. eğer kutusunda getirirseniz kabul etmiyorlar diye biliyorum. Mesela telefonu aldınız cebinize koydunuz öyle getirebiliyorsunuz.
Büyük bir bavul ile gideceğim ve 30 kiloya kadar bagaj hakkım var. O yüzden kutulu-kutusuz getirebilirim o sorun olmaz. Peki dediğiniz olaya nereden erişebilirim? Bir platformu ya da uygulaması mı var?
Almanya'dan laptop getirmiştim sorun olmadı
Kutusuyla beraber mi getirmiştiniz?

Yanlışım yoksa PS5 11500 civarına bulunabiliyor. İyi bir fiyat bu cihaz için. Bunun dışında aklıma pek bir ürün gelmiyor, bilgisayar parçaları aşağı yukarı aynı fiyat, gittiğinizde orada indirimli ürünlere bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı