Yurt dışından PS5 alıp Türkiye'de satmak

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba herkese iyi forumlar, bildiğiniz üzere 1 Ekim itibari ile %20'ye düşecek olan gümrük vergisi olayı ertelendi. Aslında ben kendime almayı düşünüyordum ama aklıma şöyle bir fikir geldi. Siz ne dersiniz? Bugün İsviçre'den 4200TL'ye PS5 normal versiyon alabiliyorum. Şimdi alsam Türkiye'de 8000TL gibi bir rakama satma şansım olur mu? Sizce PS5 normal versiyonun Türkiye satış fiyatı ne olur? Türkiye'de 8000TL'ye satsam alıcısı çıkar mı? Bu paraya sistem toplamak mantıklı olur mu? Soruları mı cevaplarsanız çok mutlu olurum bu arada İstanbul'da yaşayan kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Güzel sallandık.

Merhaba herkese iyi forumlar, bildiğiniz üzere 1 Ekim itibari ile %20'ye düşecek olan gümrük vergisi olayı ertelendi. Aslında ben kendime almayı düşünüyordum ama aklıma şöyle bir fikir geldi. Siz ne dersiniz? Bugün İsviçre'den 4200TL'ye PS5 normal versiyon alabiliyorum. Şimdi alsam Türkiye'de 8000TL gibi bir rakama satma şansım olur mu? Sizce PS5 normal versiyonun Türkiye satış fiyatı ne olur? Türkiye'de 8000TL'ye satsam alıcısı çıkar mı? Bu paraya sistem toplamak mantıklı olur mu? Soruları mı cevaplarsanız çok mutlu olurum bu arada İstanbul'da yaşayan kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Güzel sallandık.

Hocam ama Türkiye Garantili olmadığından anlarlar getirttiğini daha ucuza isterler.

Neden 8 senede bir yenisi cikan 500$ lik urunu buraya getirip kar etmeye calisip kucuk dusunuyorsunuz ki?

Hic bir zaman inmeyecek vergi oranlariyla, cok daha pahaliya satilan ve her sene yenisi ciktigi gibi koyun gibi gidip yeni versiyonu satin alinan baska elektronik kalemleri de var.
Bahsettiğiniz şey telefon ise o iş yaş. Yok pasaport kaydı yok ıvırı zıvırı veyahut bilgisayar ya da laptop ise o iş de yaş çünkü kaliteli bir PC'yi yurt dışından 800 Dolar altı alman imkansız ama konsol öyle değil, at bavula gel hemde ucuz ama Türkiye'de pahalı bundan iyi iş mi var. Bugün yurt dışından PC toplayamam, o kadar parçayı uçak ile getirtemem ama konsolu Türkiye'de satıp gayet iyi bir PC toplayabilirim. Bu yüzden sormuştum.
Hocam ama Türkiye Garantili olmadığından anlarlar getirttiğini daha ucuza isterler.
Hocam zaten Türkiye'de 9500 olacak diyorlar bende 7500-8000 arasına satarım. Neredeyse 2000 TL daha ucuz. Alıcısı çıkar diye düşünüyorum.
Konsola 8000 TL verecek kadar parası olan adam üstüne 1000 TL daha koyar PS Türkiye garantili orijinal alır.
1.000 TL veyahut 1500 TL azımsanacak rakamlar değil. O paraya Türkiye'den bir Dualsense bir Şarj İstasyonu veyahut 2 oyun alınabilir. Böyle düşünmek lazım.
Bence 4200 TL'ye alıp 6000'e satsan bile kâr. Her türlü alıcısı bulunur. Bu tavsiyemden ötürü IBAN atayımda satınca ufak bir şeyler atarsın ehehe. 😉
6.000'e satsam güzel bir PC toplayamam sorun o. Şöyle en az 7200'e falan gidecek ki güzel bir PC alalım.

Dediğiniz şeyi yapmak benim de aklıma geldi, 399€'ya alıp 7500-8000 bandında satmak, lakin aklımda bir soru takıldı gümrükte takılma durumu oluyor mu bunun malum kapalı paket havaalanında çıkarttırmasınlar sonra.

Dediğiniz şeyi yapmak benim de aklıma geldi, 399€'ya alıp 7500-8000 bandında satmak, lakin aklımda bir soru takıldı gümrükte takılma durumu oluyor mu bunun malum kapalı paket havaalanında çıkarttırmasınlar sonra.
Kendinizin olduğunu kırılmaması için kutusuna koyup getirdiğinizi veya seyahate çıktığınızı ve sıkılmamak için yanınıza kutusu ile aldığınızı söylerseniz hiçbir sıkıntı olmaz ama yurt dışından kargo ile alamazsınız. Mecbur sizin gidip almanız lazım. O da pek kârlı olmuyor. Pasaport + Vize + Bilet bunlar neredeyse Türkiye fiyatına getiriyor. Varsa bir tanıdığınız o gelirken getirsin.

Geri
Yukarı