Yurt dışından PS5 getirtmek

Kerem9

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bugün bir şey duydum ve aklıma takıldı. Yurt dışından PS5 getirince telefon gibi açma parası veya ek ücret vs. bir şey çıkar mı yoksa geldiği gibi normal bir şekilde kullanabilir miyiz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhabalar. Bugün bir şey duydum ve aklıma takıldı. Yurt dışından PS5 getirince telefon gibi açma parası veya ek ücret vs. bir şey çıkar mı yoksa geldiği gibi normal bir şekilde kullanabilir miyiz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1 tane alırsanız sorun olmaz.

Kapalı kutu getirirsen vergi alırlar kutu açık olursa veya kutusuz olursa vergi olmaz diye biliyorum.

Hayır öyle açtırma gibi bir şey yok diye biliyorum. Kutulu bir şekilde gelirse vergisi de olur unutmayın.

430 Euro altı ürün getiriliyor sanırım yanlış araştırmadıysam, fatura göstersem yine de geçmez mi kutuyla acaba?
Kapalı kutu getirirsen vergi alırlar kutu açık olursa veya kutusuz olursa vergi olmaz diye biliyorum.

Reis kutuludan kesin mi vergi alıyorlar bildiğin kadarıyla.

Kutusundan çıkarmanıza gerek yok. Vergi falan da alınmaz. Elinizde sallayarak yurda giriş yapabilirsiniz. Hatta satın aldığınız ülkedeki mağazadan ''Tax Free'' formu isteyip doldurun veya doldurtun. Sonrasında havaalanında ilgili vergi iade noktasını bulup vergi iadenizi de alabilirsiniz.

Kısaca açıklamak gerekirse;

Diyelim ki Almanya'dan 399 EUR'a Playstation 5 Digital Edition aldınız. Bu 399 EUR Almanya için satış fiyatıdır. Eğer siz Alman vatandaşı değilseniz 399 EUR içindeki vergi sizi bağlamaz. Diyelim ki 399 EUR'un 49 EUR'u vergi. Bunun iadesini de talep edebilirsiniz.

Geri
Yukarı