Yurt dışından sistem getirtmek

Bütçe
50000

Efe Ozer

Decapat
Daha fazla  
Bu yaza doğru akrabalarım aracılığıyla yurt dışından RTX 4070 Ti'lı bir sistem getirtmeyi düşünüyorum. Şu anki kur ile Türkiye'de ki fiyatı ile yurt dışı arasında ortalama ne kadarlık bir fiyat farkı olur ve ülkeye girerken vergilerden ya da başka etkenlerden başımız yanar mı?
(Sistemi çalıştırıp, kendi kullanacakmış gibi gösterirse vergi problemi olmuyormuş diye gördüm)

Son düzenleyen: Moderatör:
%1 bile olsa geçişteki görevliler kafayı takarsa zorluk çıkartırlar. Çok ihtimal var gününde değildir v.s

Onun dışında 1 tane kasayı kutusuz bavula atarsın sorarlarsa geçiren kişi kendim kullanacağım derse geçer. Yani sıfır açılmamış ambalaj görüntüsü olmayacak. Ticarette kullanılmayan kişisel ürün izlenimi vermesi lazım.

Bu yaza doğru akrabalarım aracılığıyla yurt dışından RTX 4070 Ti'lı bir sistem getirtmeyi düşünüyorum. Şu anki kur ile Türkiye'de ki fiyatı ile yurt dışı arasında ortalama ne kadarlık bir fiyat farkı olur ve ülkeye girerken vergilerden ya da başka etkenlerden başımız yanar mı?
(Sistemi çalıştırıp, kendi kullanacakmış gibi gösterirse vergi problemi olmuyormuş diye gördüm)
Sistemi kendin kurarsan ve karayolu ile giriş yapsan bile fatura istiyorlar. Tanıdık tır seferleri yapan aile dostu birisi varsa atla tırına sistemi kendin getir. Ben olsam parayı burda harcardım o tehlikeye atılacak kadar fark yok.

Geri
Yukarı