Yurt dışından telefon getirtme

Kayrotti

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, uygun başlık bulamadığım için bu başlık altına yazmak zorunda kaldım. Yeni kurallar yüzünden bir tık kafam karıştı aydınlatırsanız sevinirim. Eğer olursa yurt dışından iPhone 12 Pro Max modelinden getirtmeyi düşünüyorum. Fakat telefonu sadece babamın pasaportuna işletebiliyoruz. Hattım da kendi adıma. Şimdi ben telefonu getirtsem babamın pasaportuna kaydettirsem hattım kendi adıma olduğu için telefonu kullanabilir miyim yoksa kullanamaz mıyım? Bir de telefonu pasaport işletme süresi 120 günden 1 yıla mı çıktı yoksa hala 120 gün mü? Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Merhaba,

Pandemi nedeniyle kayıt süresinin 120 günden 365 güne çıktığı ile ilgili haberler vardı.

Diğer konu ile ilgili BTK'nın sitesinde şöyle bir bilgi var;

"Ticaret Bakanlığı’nın düzenlemesine göre bir kişi yurt dışından 3 yılda 1 cihaz getirebilmektedir. . Bu düzenleme çerçevesinde cihaz kaydı yapılan cihazın, sadece kayıt yaptıran pasaport sahibinin TC. Kimlik Numarasına kayıtlı GSM hatlarıyla kullanabileceğinden kayıt hakkının bir başkasına devredilmesi mümkün olmamaktadır."

Dolayısıyla burada aile bireyleri için herhangi bir istisnadan bahsetmemiş. Ama yine de emin olmak için 120'yi arayıp sorabilirsin.

Kendi üzerine kayıtlı hattını babana devredebilirsen, belki bu şekilde bir çözüm olabilir. Araştırmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı