Yurt dışından Türkiye'ye dönünce alışamamak

Abbascığım

Decapat
40 gün Almanya'da lüks bir evde hayatımı geçirdim. Şimdi ise kendi evime alışamıyorum dostlarım. Ailem yabancı geliyor. Türkiye yabancı geliyor. Ağlıyorum çoğu gün.

Son düzenleyen: Moderatör:
40 gün Almanya'da lüks bir evde hayatımı geçirdim. Şimdi ise kendi evime alışamıyorum dostlarım. Ailem yabancı geliyor. Türkiye yabancı geliyor. Ağlıyorum çoğu gün.
Lüks için vatanını reddediyorsan meselesini geçtim. Bir insan kendi evine anasına babasına yabancı geliyorsa harbiden mayası bozuktur. Sakın hakaret anlaşılmasın gerçekten söylüyorum bu kadar da olmaz arkadaş seni doğan kadın başının tacı. Cennetin kapısı kadın sana yabancı geliyorsa senden olmaz.

Oldukça haklı bulduğum bir yorum yapmışsın, ama emin ol ülkede ne olursa olsun, açlıktan ölsek de burası vatan toprağı konu siyaset-ekonomi değil. Konu kim olduğumuz ve nerede olduğumuz :)
Güzel kardeşim şimdi bize burada edebiyat yapma. Arkadaş bir sıkıntısını paylaşmış. Sen gelmiş vatan toprağı bilmem ne diyorsun. Adam orayı sevmiş oraya uyum sağlamış. Burada mutlu olamayacak belli ki.

Güzel kardeşim şimdi bize burada edebiyat yapma. Arkadaş bir sıkıntısını paylaşmış. Sen gelmiş vatan toprağı bilmem ne diyorsun. Adam orayı sevmiş oraya uyum sağlamış. Burada mutlu olamayacak belli ki.
Kardeşim biz Türk'üz bizim bir kültürümüz ve tarihimiz var.
Bizim gençliğimiz benliğini 3-5 kuruşa satamaz bunun ideolojiden yada başka bir şeyden alakası yok.
Ve çocuğun anam, babam kardeşim ailem yabancı geliyor demesini normal karşılıyor isen seninle tartışmanın da lüzumu yok.

Kandan olmayan anlamaz tabi, burada atan tutan çok hele bir yurt dışında fiili olarak 2 ay yaşayın göreyim sizi.

Burada maça gidiyorsun statta bile Ne Mutlu Türk'üm diyene bağırıyorsun bayramı seyranı geçtim orada hele Türküm ben de ;);) Almanlar ve orada onların kölesi olan bize kin besleyen bacaksız ırklar sana ne yapıyor.

Türk kelimesini kaldıramayan bazı şahıslardan sesler geliyor ama bizim kulaklar o sesleri duymaz. Neyse.
Davulun sesi uzaktan hoş gelir demiş Atalarımız.
Bir kaç yıla hayaller suya düşer orada en fazla yer siler iş işten geçmiş olur.

Son düzenleme:
Kardeşim biz Türk'üz bizim bir kültürümüz ve tarihimiz var.
Bizim gençliğimiz benliğini 3-5 kuruşa satamaz bunun ideolojiden yada başka bir şey'den alakası yok.
Ve çocuğun anam, babam kardeşim ailem yabancı geliyor demesini normal karşılıyor isen seninle tartışmanın da lüzumu yok.
Kandan olmayan anlamaz tabi, burada atan tutan çok hele bir yurt dışında fiili olarak 2 ay yaşayın göreyim sizi.
Burada maça gidiyorsun statta bile Ne Mutlu Türk'üm diyene bağırıyorsun bayramı seyranı geçtim orada hele Türküm ben de ;);) Almanlar sana ne yapıyor.
Türksen Türksün. İnsanları ayırıcı kelimeler kullanıp kendi milletini üstün göstermeye çalışma. Sen de insansın gavur dediğin Amerikalılar da insan. Senin de tarihin var Almanların da.

Yeni konular

Geri
Yukarı