Yurt dışından Türkiye'ye gönderilen parayı almak

enPravda

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX6700XT - R5 5600
Meslek
Laborant
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim Türkiye'de yaşıyorum ve yurt dışından nasıl para alabilirim, bunu öğrenmek istiyorum. Gönderen kişi Euro/Dolar olarak gönderecek. Elimde Papara ve Ziraat hesapları var. Bu hesaplar ile yapılabilir mi? Alışveriş gerçekleştireceğim bu sebepten soruyorum. Para gönderimi anlık mı işliyor yoksa gecikmeli olarak mı bana para yansıyor? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşinize yarayabilir.
Nedense bu tarz yazılarda bir açıklık bulamıyorum yani beni tamamen yönlendirmiyor.
Uzun zamandır bu işler için transferwise kullanıyorum. İncelemeni tavsiye ederim.
Para en geç 2 iş günü içerisinde hesabımda oluyordu.
Parayı gönderen kişi bana gönderdiğine dair bir kanıt sunabiliyor mu ? Dekont mantığı ile soruyorum. Ödemeyi geri çekme gibi bir şansı var mı ? Alışveriş anlık olacağı için parayı beklemem gerekecek.

Nedense bu tarz yazılarda bir açıklık bulamıyorum yani beni tamamen yönlendirmiyor.

Parayı gönderen kişi bana gönderdiğine dair bir kanıt sunabiliyor mu ? Dekont mantığı ile soruyorum. Ödemeyi geri çekme gibi bir şansı var mı ? Alışveriş anlık olacağı için parayı beklemem gerekecek.
Evet pdf formatında dekont oluşuyor, ayrıca alıcının maili de gerekiyor, mail olarak iletiliyor bilgiler.
Ödemeyi geri çekemez sanırım, en azından hiç başıma gelmedi. Çevremde kullanan kişilerden de böyle bir şey duymadım.
Nasıl bir alışveriş olacak? Kripto para kullanabilirsiniz.
'You can't cancel a completed transfer. All transfers completed by TransferWise are final, and TransferWise can't reverse or recall payments. '
Bİlgisine ulaştım. Kısaca, tamamlanmış transferlerde parayı geri çekme gibi bir durum olmuyor.

Nasıl bir alışveriş olacak? Kripto para kullanabilirsiniz.
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Oyun içerisinde nakit olarak satılabilen kredilerim var. Bunu Türkiye'de de satabiliyorum ama fiyatı daha düşük oluyor. Yurt dışından da alıcı var ama yöntem yoktu. Bu sebepten arayıştaydım.

Anladım, kişi tanıdık/güvenilir ise bu yola başvurulabilir ancak diğer türlü PayPal veya kripto para yolu daha mantıklı.
Ayrıca alışverişi güvenli hale getirmek için middleman kullanabilirsiniz. Epvpers forumda oldukça güvenilir middleman'ler var. Alıcı da kabul ederse bu yola da başvurabilirsiniz

Anladım, kişi tanıdık/güvenilir ise bu yola başvurulabilir ancak diğer türlü PayPal veya kripto para yolu daha mantıklı.
Ayrıca alışverişi güvenli hale getirmek için middleman kullanabilirsiniz. Epvpers forumda oldukça güvenilir middleman'ler var. Alıcı da kabul ederse bu yola da başvurabilirsiniz
Alışverişleri middleman yoluyla yapıyoruz. Fakat sorun dediğim gibi para transferinde. Paypal'ı herhangi bir şekilde kullanabiliyor muyuz ki ?

Alışverişleri middleman yoluyla yapıyoruz. Fakat sorun dediğim gibi para transferinde. Paypal'ı herhangi bir şekilde kullanabiliyor muyuz ki ?
Birkaç ay öncesine kadar kullanabiliyordum ancak şimdi telefon onayı getirmişler, kullanılmıyor ancak yurtdışında tanıdığınız varsa onun PayPal ine yollar, sonra size gönderir parayı

Geri
Yukarı