Çözüldü Yurt dışından Türkiye'ye yüklü miktarda para nasıl gönderilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Viking

Kilopat
Daha fazla  
Varsayalım arkadaşlar yurt dışından bana €200.000 para gelecek. Bunu bana nasıl gönderebilirler? Gönderim şekillerinde nasıl kesinti olur? Bilgilendirirseniz sevinirim. Gönderen kişinin ülkesi Almanya.

TransferWise kullanabilirsin. Bende yurtdışına para gönderecektim, ilk başta Ziraat SWIFT ile göndermeyi denedim fakat hem çok büyük bir kesinti aldı hemde parayı ulaştıramadı, aldığı kesintiyide geri iade etmediler. TransferWise mantığı ise şu, sen Türkiye'de bulunan TransferWise'a ait bir banka hesabına normal göndereceğin parayı havale/eft yapıyorsun, onlarda göndereceğin ülkedeki kişiye o ülkedeki kendi banka hesaplarından havale/eft yapıyor. Ben İngiltere'ye £2000 gönderdim, gün içerisinde ulaştı ve SWIFT'e göre aşırı derecede düşük bir komisyon aldı.

Varsayalım arkadaşlar yurt dışından bana €200.000 para gelecek. Bunu bana nasıl gönderebilirler? Gönderim şekillerinde nasıl kesinti olur? Bilgilendirirseniz sevinirim. Gönderen kişinin ülkesi Almanya.

Bence resmi olarak burada işlem hacmi yüksek güvenilir bir firmaya gönder onlardan nakit al kendin getirirsen hem Almanya çıkışta sorar hem Türkiye girişte sorgular 3% komisyona yapan firmalar var.

Teoride haklisiniz ama pratikte 50k € yu gecerseniz para Swift'e takilir. Hele Türkiye'ye gonderiyorsaniz, sorguya cekilir ve belge isterlerler. Ev tapusu vs. … arti sirket ustunden gonderiyorsaniz hepten sikintili ihracat ithalat belgesi olmasi lazim. Zorluk cikarirlar. En kolay yolu BTC almak sepa ustunden sonra bozdurmak Türkiye'de kolay, Total yuzde 6 komisyonla paraniz vergisiz hesapta 👍 [email protected] yardimci olunur.

Geri
Yukarı