Yurt dışından ucuza alacağınız ürünlerle kasanızı modifiye edin

Yorumlar için teşekkürler, konuya bir güncelleme atayım.
Zamanla kasayı geliştirmeye devam ettim, şu anda bu halde kendisi ve yakında da ROG 3060 olacak diye umuyorum içinde.

3060.jpg

Kasa modifiye ürünleri konusunda Türkiye'de Instagram "kasamodifiyem" sayfasında yüzlerce PC Mod ürünü bulabilirsiniz. YouTube kanalında da inceleme videoları var. Ayrıca 3D yazıcı ile değil Lazer kesim ile yapılıyor.

Sistemi güncellemeye devam ettim. Son hali bu şekilde. Sanırım nihai şekli de bu olacak, artık ne yapılabilir bilmiyorum 😅

273575020_378055987383461_849682143272087595_n.jpg
273605844_3140952052814736_9057383799496142075_n.jpg
273710810_1835957206604098_777681930804569632_n.jpg

Hocam şu figürleri nerden buluyorsunuz, bi link atar mısınız :D
Tabii, buyrun;

hobi amaçlı kasayla uğraşmayı seviyorum, kullanıp beğendiğim bazı ürünleri sizi arama derdinde bırakmadan linkleriyle paylaşmak istedim.
Bir nevi rehber niteliğinde bir konu olacak, aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz.

yapmış olduğum modifikasyonlar sonucunda benim kasam şu şekilde görünüyor;

Eki Görüntüle 959480 Eki Görüntüle 959479 Eki Görüntüle 959515 Eki Görüntüle 959483 Eki Görüntüle 959476
not#1: kasa içindeki figüre benzer elimde birçok figür mevcut, onları sıralamaya kalksam konu bitmez, o nedenle hiç o topa girmiyorum. İstek olursa paylaşabilirim.
not#2: kullanmış olduğum kasa NZXT S340 Elite.
not#3: kırmızı-siyahı temel renk olarak kullanıp, 3. rengi kafama göre değiştiriyorum sürekli. Siz de kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

-------------------------------------------------------------------------------------

kasamda kullandıklarım;
RGB kontrolcüler;

RGB port çoklayıcılar;

Cooler Master masterfan MF120;

Phanteks vertical GPU holder kit;

pleksi GPU holder;

sleeve kablolar;

a-RGB şerit LED;

-------------------------------------------------------------------------------------

benim kullanmadığım ancak tavsiye edebileceklerim;
a-RGB sleeve kablolar;

a-RGB neon şerit;

büst GPU holder;

24pin konnektörü (90 derece);

eski anakartlar için IO Shield;

anakart arkası için RGB plaka;

fan çerçeveleri;

darkFlash a-RGB fanlar;

a-RGB RAM soğutucu;

tüm bu sök-tak işlemleri için edevatınız yok ise;
tornavida seti;

not: ekstra olarak bazı yerlerde şeffaf silikon bant kullanabilirsiniz. Hırdavatçılardan 5TL'ye temin edilebiliyor.

Hoşunuza gittiğini umuyorum. İyi günler.​

Hocam varsa kasanın tüm bu modifikasyonlar yapılmadan önceki halini de atar mısınız?
Aradaki değişimi çok merak ettim açıkçası.

Hobi amaçlı kasayla uğraşmayı seviyorum, kullanıp beğendiğim bazı ürünleri sizi arama derdinde bırakmadan linkleriyle paylaşmak istedim.
Bir nevi rehber niteliğinde bir konu olacak, aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz.

Yapmış olduğum modifikasyonlar sonucunda benim kasam şu şekilde görünüyor;

Eki Görüntüle 959480 Eki Görüntüle 959479 Eki Görüntüle 959515 Eki Görüntüle 959483 Eki Görüntüle 959476
NOT#1: Kasa içindeki figüre benzer elimde bir çok figür mevcut, onları sıralamaya kalksam konu bitmez, o nedenle hiç o topa girmiyorum. İstek olursa paylaşabilirim.
NOT#2: Kullanmış olduğum kasa NZXT S340 Elite.
NOT#3: Kırmızı-Siyahı temel renk olarak kullanıp, 3. rengi kafama göre değiştiriyorum sürekli. Siz de kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

Kasamda kullandıklarım;
RGB Kontrolcüler;

RGB Port Çoklayıcılar;

Cooler Master MasterFan MF120;

Phanteks Vertical GPU Holder Kit;

Pleksi GPU Holder;

Sleeve Kablolar;

A-RGB Şerit Led;

Benim kullanmadığım ancak tavsiye edebileceklerim;
A-RGB Sleeve Kablolar;

A-RGB Neon Şerit;

Büst GPU Holder;

24PİN Konnektörü (90 derece);

Eski Anakartlar için IO Shield;

Anakart Arkası için RGB Plaka;

FAN Çerçeveleri;

DarkFlash A-RGB Fanlar;

A-RGB RAM Soğutucu;

Tüm bu sök-tak işlemleri için edevatınız yok ise;
Tornavida Seti;

NOT: Ekstra olarak bazı yerlerde şeffaf silikon bant kullanabilirsiniz. Hırdavatçılardan 5TL'ye temin edilebiliyor.

Hoşunuza gittiğini umuyorum. İyi günler.​
Merhabalar hocam, galiba hala aynı sistemi kullanıyorsunuz. Rica etsem dikey GPU tutucunun linkini atabilir misiniz? Bazı yerlerde okuduğuma göre fazla ısınma yapıyormuş, doğru mudur? Herhangi bir eksisini gördünüz mü? Şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı