Yurt internetinde girilen siteler kayıt altına alınabilir mi?

mozkan007

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben özel bir yurtta kalıyorum. Kaldığım yurtta uydunet internet kullanılıyor ve yeni bir sistem kurulumu gibi bir şey yapılmış dediler. Bundan sonra kimin hangi siteye girdiğini görebileceklermiş. Yani network management veya monitoring tarzı bir program ile modeme yapılan giriş çıkışlar, siteler izlenip kayıt altına alınacakmış. Şimdi ben uzun bir süredir yasak siteler için Browsec chrome eklentisini ve Psiphon adlı vpn programını kullanıyorum. Ben Browsec geliştiricisine mail atarak durumu anlattım onun cevabı ise:

"We don't have any details about this network monitoring program.
But in general, it can't watch your traffic unless:
- there is an agent of this program installed on your computer or
- you have installed root SSL certificate created by the developers of this program"

şeklinde oldu. Verdiği cevaba göre benim bilgisayarımda herhangi bir izleme programı veya SSL sertifikası yüklü değil zaten. Bu durumda benim girdiğim siteleri yine de görme şansları var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Bu iş için ücretli VPN'leri dene. Ücretsiz VPN'ler aslında tam olarak sizi özgürleştirmiyor, yasaklı sitelere giriş yapmanıza olanak sağlayabilir ama girdiğiniz siteler bu VPN sunucuları tarafından kayıt altına alınır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı