Yurtdışında Burslu okumak

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar merhaba. Ingilizcem orta-yüksek seviye. TOEFL sınavına da gireceğim. Havacılık okumak istediğim için ingilizceme çok önem vermiştim ve ingilizceme de güveniyorum. Yurtdışında herhangi bir bölümde burslu okumak da hedeflerim arasında. Bana yardımcı olur musunuz? Hangi ülkelerde okuyabilirim? Veyahut hangi sınavlara girip direkt olarak burslu yurt dışında okuyabilirim? Teşekkür ederim. Yaş 17.

Son düzenleyen: Moderatör:
TOEFL sınavına girdi işte. İlk yazılı sonra işte görüşme şeklinde. Yazılıyı çok rahat geçti. Konuşmada 3 yabancı insan ile konuşmak zorundasın. Birisi hızlı birisi yavaş diğeri de garip bir aksanla birçok soru soruyorlar. Onlara göre işte kazanıp kazanmama durumun var. Ve gideceğin ülkeler galiba konuşma sınavından sonra belli oluyor. Onlarda sonra seni birisine postalıyorlar işte:). Kuzenim Kanada'yı kazandı memnun. Ama İspanya da olsa sıkıntı olmaz diyordu. Konuşma şeklinde insan çok heyecanlanıyor diyor ama çok da absürt sorular sormuyorlar. Benimde bilgim bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir :).

TOEFL sınavına girdi işte. İlk yazılı sonra işte görüşme şeklinde. Yazılıyı çok rahat geçti. Konuşmada 3 yabancı insan ile konuşmak zorundasın. Birisi hızlı birisi yavaş diğeri de garip bir aksanla birçok soru soruyorlar. Onlara göre işte kazanıp kazanmama durumun var. Ve gideceğin ülkeler galiba konuşma sınavından sonra belli oluyor. Onlarda sonra seni birisine postalıyorlar işte:). Kuzenim Kanada'yı kazandı memnun. Ama İspanya da olsa sıkıntı olmaz diyordu. Konuşma şeklinde insan çok heyecanlanıyor diyor ama çok da absürt sorular sormuyorlar. Benimde bilgim bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir :).
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Bir sorum daha olacaktı. Lise 3'e geçen bir insan başvursa ve sınava girse bile, okulunun bitmesine 2 yıl kalsa bile, geçerli oluyor mu? Biliyor musunuz? Teşekkür ederim. Ayrıca kuzeniniz hangi seviyesine girdi sınavın acaba?

Son düzenleme:
Kardeşim çok özür dilerim. Tamamen aklımdan çıkmıştı yeni hatırladım. C1 seviye dedi yanlış sormadıysam. Onunda öbür konu hakkında bilgisi yokmuş. Kusura bakma tekrar. @InJustice

Kardeşim çok özür dilerim. Tamamen aklımdan çıkmıştı yeni hatırladım. C1 seviye dedi yanlış sormadıysam. Onunda öbür konu hakkında bilgisi yokmuş. Kusura bakma tekrar. @InJustice
Ben de sizi bekliyordum. Ben de B2-C1 sayılırım. Ancak, bir pilot abimden aldığım tavsiyeye göre, TOEFL'a şimdi girme 1 sene daha bekle, çalış, ondan sonra girersin dediği için, bekleme kararı aldım. Konu kapanabilir. Cevapların için ve beni aydınlattığın için de çok teşekkür ederim sana :)

Geri
Yukarı