Yurtdışında üniversite okumak için pasaport nasıl alınır?

Yurt dışı geniş bir kavram hangi ülke tıp mı mühendislik mi ne okuyacaksınız şu an ne durumdasınız ?

Normal pasaportun varsa sadece vize alman gerekiyor, öğrenci pasaportu diye bir mevzu da yok bildiğim kadarı ile. Öğrenci vizesi almak için vereceğin para ülkeden ülkeye değişiyor.

Üniversiteye kabul edildiyseniz anlatmış olmaları gerekiyor. Erasmus programlarında 1 yıl için 2 yıllık, 6 aylık için en az 1 yıllık daha pasaportunuz olması gerekiyor. Programdan programa değişmekle beraber eğitim süresinin 1 yıl fazlası kadar pasaportunuz olması gerekiyor. Ücretlerini bilmiyorum. Üniversiteye kabul edildiğiniz zaman konsoloslukta yapmanız gerekenleri anlatıyorlar. Ben vizesi onaylanmamış biri olduğumdan süreci 3 yıl önce yaşadım.

Gerekli şartlara sahipsen öğrenci pasaportu denilen şey olarak aldığın bir bordo (standart) pasaport tipi var, tek farkı harç yok. Öğrenci belgesi, harçsız pasaport talep yazısı ve birkaç belge ile birlikte başvurabilirsin. Bunun dışında o pasaporta sahip olunca bir ülkeye gidip okumak diye bir şey yok.

Önce okuldan kabul alman ve bazı şartları karşılaman gerekiyor, eğitim sürene göre sana bir vize veriliyor.

Gerekli şartlara sahipsen öğrenci pasaportu denilen şey olarak harç ödemeden aldığın bir bordo (standart) pasaport tipi var. Öğrenci belgesi, harçsız pasaport talep yazısı ve birkaç belge ile birlikte başvurabilirsin. Bunun dışında o pasaporta sahip olunca bir ülkeye gidip okumak diye bir şey yok.

Önce okuldan kabul alman ve bazı şartları karşılaman gerekiyor, eğitim sürene göre sana bir vize veriliyor.
Öğrenci pasaportu üniversite okumak için geçerli değil. 1 yıldan daha uzun süreli kalımlarda umuma mahsus pasaport alınması gerekiyor. Yeni geldi düzenleme. Başvurduğumdan biliyorum.

25 yaşından küçükseniz gerekli bilgileri sağlayıp sadece defter harcı parasını verip pasaport çıkarabilirsiniz. Onun dışında hangi ülkede okuyacaksanız oranın öğrenci vizesi gerekmekte.

Normal pasaportun varsa sadece vize alman gerekiyor, öğrenci pasaportu diye bir mevzu da yok bildiğim kadarı ile. Öğrenci vizesi almak için vereceğin para ülkeden ülkeye değişiyor.

Arkadaşlar okul vesaire tamam 11.sınıf öğrencisiyim ücretli olarak Japonya'da okuyacağım ve kayıt almadan vize sağlanıyor (öğrenci vizesi değil ) pasaport sıkıntı çıkarır mı bunu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı