Yurtdışında üniversite okumak

Jackie Boy

Kilopat
Daha fazla  
Şu an 12. sınıf öğrencisiyim, üniversiteyi yurtdışında okumak istiyorum. Diploma notum 85.25, hangi ülkelere başvurmalıyım? Burslu bir şekilde hangi üniversitelerde okuyabilirim, şansımın yüksek olduğu üniversiteler nereler? Bu konularda bilgisi olan birisi beni aydınlatabilir mi, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir derste üstün bir yeteneğin varsa o üniversitelerin giriş sınavlarında başarı elde edebilirsin ancak 85,25 diploma notu açıkçası yurtdışında iyi bir üniversitede öğrenim görmek için çok yetersiz, herhangi bir derste üstün yeteneğin olduğunu düşünmüyorum, eğer ailen zenginse sadece parayla alan üniversitelerde okuyabilirsin.

Herhangi bir derste üstün bir yeteneğin varsa o üniversitelerin giriş sınavlarında başarı elde edebilirsin ancak 85,25 diploma notu açıkçası yurtdışında iyi bir üniversitede öğrenim görmek için çok yetersiz, herhangi bir derste üstün yeteneğin olduğunu düşünmüyorum, eğer ailen zenginse sadece parayla alan üniversitelerde okuyabilirsin.
Ailem zengin değil orta düzey diyebileceğimiz bir ailenin 3. çocuğuyum. Yurtdışına çıkabilirsem çalışarak okumayı düşünüyorum aileme oldukça yük olmamak için araştırdığım sürece okurken full time çalışma izni veren ülkeler var bunlardan birine gidebilirsem okul masrafını kendim çalışarak karşılamak istiyorum. örneğin polonya da 2k euro ve 4k euro arası değişiklik gösteriyor senelik. bu fiyatı çalışarak karşılamam mümkün gibi geldi gözüme polonyada asgari ücret 550euro yapıyor.
💵<-- Bundan varsa çok da kriteri umursamana gerek yok. Ha yoksa. O zaman süper zeki olman lazım. İkisi de yoksa TR'den devam.

Dediğim gibi zengin bir ailenin çocuğu değilim fakat çalışma izni veren ülkelerde bunun üstünden kendim kalkmam mümkün mü veya ne gibi burslara başvurabilirim?
Yabancı liselerde okuyorsan dil sınavı ile alabiliyorlar diye biliyorum. Normal bir şekilde gisiceksen o okulun sınavına giriceksin ve dil sınavı vermen gerekiyor.
maalesef yabancı bir lisede okumuyorum

Geri
Yukarı