Yurtdışında yatırım mantıklı mıdır?

Kıymet adamış

Hectopat
Yurtdışında yatırım yaparak Golden Visa almak istiyorum. Ama bu yatırımı yaparken de mantıklı davranmak istiyorum. Bu konularda bilgisi olan var mı arkadaşlar? Şu an Avrupa'da en mantıklı yatırım yolu nedir ve en mantıklı ülke hangisi acaba? Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalama 200,000 euroluk bir yatırım düşünüyorum.

Nereden baksaniz 1 Milyon TL'lik bir yatirim. Ostermeier ya da BMW hisselerine yönelmenizi öneririm. (Kücük bir tüyo BMW G21 siparisleri cogaldi ve daha fazla üretilecek...)
Bu kadar nakitiniz var ise buradan nasil bir öneri bekliyorsunuz orasi ayri bir konu basligi tabii ki...

Bence adamın o kadar parası var ve buraya konu açıyorsa belkide bizim düşünce şeklimizi değiştirmemiz lazım. Mesela konuyu buraya açmasa BMW konusunda hiçbir fikri yoktu daha önce yada daha başka öneriler gelecek bizim hiç aklımızda olmayan. Soruya gelecek olursak amaç belli ki Golden visa almak, Şuan golden visayıda en karlı ve düşük fiyata sağlayan ülke Yunanistan bildiğime göre, Yunanistan'da 250,000 euro değerinde gayrimenkul satın alarak golden visa sahibi olabiliyorsun ve bundan ailende yararlanabiliyor. Ayrıca şuan Yunanistan krizde olduğu için emlak fiyatları olması gereken noktada değil ama kıpırdamalar var tabi. Bu şekilde yapılan bir yatırımda satarken % 20 den fazla kar etmemek için hiçbir sebep göremiyorum. Uzun zamandır araştırdığım konulardan birisi bu mesela vergiler bakımından da diğer Avrupa ülkelerine göre avantajlı buradan vergi oranlarını karşılaştıra bilirsin. Ayrıca oturmayı düşünmüyorsan fenada kira geliri elde etmezsin biraz merkez bir civarı tercih edersen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı