Yurtdışından ekran kartı alma

DenizED

Kilopat
Merhabalar ekran kartı ve monitör alacağım ama uygun fiyatlı olsun diye yurtdışından bakıyorum. EVGA RTX 2070 Super'e 575 dolar fiyat verdi b&h adlı site. Newegg'te RX 5700 XT PowerColor red devil 2900 TL'ye falan geliyor. Monitörler çok pahalı oluyor vergiyle. Sizinde ucuz bulduğunuz ekran kartı, monitör, SSD varsa atar mısınız? O yazdıklarımı önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1572183168983..jpg
    1572183168983..jpg
    877,8 KB · Görüntüleme: 59
Öncelikle kartın garantisini unutun, ayrıca vergisini de unutuyorsunuz orada gördüğünüz çıplak fiyat bizim gümrüğe girdiğinde üzerindeki faturada hazine bakanlığına ödenmemiş vergi görürlerse gümrekten geçemez ve almak için burada satılandan daha fazla para ödersiniz kendim amazondan seçtiğimde çıkan fiyat:

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191027-164254_Chrome.jpg
    Screenshot_20191027-164254_Chrome.jpg
    249,7 KB · Görüntüleme: 65
Öncelikle kartın garantisini unutun, ayrıca vergisini de unutuyorsunuz orada gördüğünüz çıplak fiyat bizim gümrüğe girdiğinde üzerindeki faturada hazine bakanlığına ödenmemiş vergi görürlerse gümrekten geçemez ve almak için burada satılandan daha fazla para ödersiniz kendim amazondan seçtiğimde çıkan fiyat:
Ben amazon.de linki veriyorum, amazon.com değil. Amazon.de sattığı ekran kartlarına 2 yıl garanti veriyor. Kartın geliş-gidiş masraflarını da karşılıyor. Amazon.com'da böyle bir durum yok.

Ayrıca Almaya'daki %18 KDV'yi satış fiyatından kesip %20 gümrük vergisi ekliyor yani hemen hemen sitede yazan fiyatlara denk geliyor son fiyatı.

Ben amazon.de linki veriyorum, amazon.com değil. Amazon.de sattığı ekran kartlarına 2 yıl garanti veriyor. Kartın geliş-gidiş masraflarını da karşılıyor. Amazon.com'da böyle bir durum yok.

Ayrıca Almaya'daki %18 KDV'yi satış fiyatından kesip %20 gümrük vergisi ekliyor yani hemen hemen sitede yazan fiyatlara denk geliyor son fiyatı.
Attığım görselde fiyata vergi diye neden 118 dolar daha ekliyor o zaman? Ben de daha önce razer kulaklık almıştım aral garanti için getiremezsin demişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı