Yurtiçi Kargo "Kargo gelmedi / Eksik geldi" yazıyor

Arkadaşlar selam. başlıkta da görmüş olduğunuz gibi kargo takipden bakarken böyle bir durum yaşadadım. Bugün 13:25'te Gaziantep'ten İstanbul'a gelen kargom teslim birimine ulaştı yazıyor. Daha sonra 13:32'de "Durumu: teslim edilemedi." yazıp açıklama kısmında Kargo Gelmedi / Eksik geldi yazmakta. Tabii müşteri hizmetlerini aradım ve sordum henüz daha kargoların gelmediğini söylediler. Ben de kargo gelmediyse neden teslim birimine ulaştı veya kargo gelmedi / eksik geldi yazıyor dedim sonra bazen böyle olabiliyor falan dedi. Bu durumu yaşayan var mı? Açıkcası müşteri hizmetlerinden konuştuğum kişiye pek güvenemedim.

Büyük ihtimalle senin ürünü kamyona yüklemediler ve sisteme yüklendi olarak girdiler. Sonra kamyonu açıp bakıyorlar ki senin ürün yok. Nerede? Gaziantep şubede kalmış.

Eski kargo şirketi çalışanı olarak yanıtlayım.
Kargonuzun barkoduna araç yükle yapıyorlar ve Aktarma merkezinden çıkıyor öteki Aktarma merkezine geldiğinde ise Otomatik Araç indir yapıyorlar ve orada Şubelerin göre dağıtılıyor kargo. En son şubede ise kargo teker teker elle okutuluyor mecburen Zimmet'e alınacağı için fark ediliyor ki bu kargo yok? Hemen bildirim, gerekirse tutanak. Sonra kargo arama işlemi yapıyorlar. Yani kargonuz Öteki Aktarma Merkezinde.

Saçmalığa bakar mısınız.
Trendyol asistanı ile konuşuyorum hazır cevapları verip geçiyorlar.
Eski kargo şirketi çalışanı olarak yanıtlayım.
Kargonuzun barkoduna araç yükle yapıyorlar ve Aktarma merkezinden çıkıyor öteki Aktarma merkezine geldiğinde ise Otomatik Araç indir yapıyorlar ve orada Şubelerin göre dağıtılıyor kargo. En son şubede ise kargo teker teker elle okutuluyor mecburen Zimmet'e alınacağı için fark ediliyor ki bu kargo yok? Hemen bildirim, gerekirse tutanak. Sonra kargo arama işlemi yapıyorlar. Yani kargonuz Öteki Aktarma Merkezinde.
Ne yapmam lazım peki bilginiz var mı ?

Dosya Ekleri

• s.png
    s.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 219
  • ss.png
    ss.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 274
Son düzenleme:
Saçmalığa bakar mısınız.
Trendyol asistanı ile konuşuyorum hazır cevapları verip geçiyorlar.

Ne yapmam lazım peki bilginiz var mı ?
Yurt içi kargo ise Bölge Müdürlüğünü arayarak kargonun nerede olduğunun bilgisini almaya çalışın ve ne zaman elimde olur diye soru sorun, ve çıkış şube hangisi ise o şubeyi şikayet edin.

Yurtiçi Kargo ise Bölge Müdürlüğünü arayarak kargonun nerede olduğunun bilgisini almaya çalışın ve ne zaman elimde olur diye soru sorun, ve çıkış şube hangisi ise o şubeyi şikayet edin.

Aradım sordum, kargomun kayıp olduğunu mail olarak soruşturma açtığını söyledi. Kargomun içeriğini aldı ve kargonun çıkış şubesini aramam gerektiğini söyledi. Çıkış şubesini aradım kargomun Düzce de takıldığını söylediler onlarda kargonun içinde ne olduğunu vs sordular sonra numaramı aldılar bilgi vereceklerine dair. Trendyol üzerinden aldığım için 1-2 gün bekleyin dedi olmadı bulunamazsa Trendyol ile iletişime geçersiniz mağdur olmazsınız sorun bizlik vs dendi. Şu an bekliyorum.

Aradım sordum, kargomun kayıp olduğunu mail olarak soruşturma açtığını söyledi. Kargomun içeriğini aldı ve kargonun çıkış şubesini aramam gerektiğini söyledi. Çıkış şubesini aradım kargomun Düzce de takıldığını söylediler onlarda kargonun içinde ne olduğunu vs sordular sonra numaramı aldılar bilgi vereceklerine dair. Trendyol üzerinden aldığım için 1-2 gün bekleyin dedi olmadı bulunamazsa Trendyol ile iletişime geçersiniz mağdur olmazsınız sorunluk bizlik vs dendi. Şu an bekliyorum.

Yanlış transfer yerine mi ne götürmüşler sonra kargo kayıplara karıştı. Bizim bölge müdürlük de aradığım kadın bana 2 gün içinde sorun çözülemezse tekrar beni ara yardımcı olurum dedi.

Son düzenleme:
Kayıp Kargo'ya düşmüş. Bu saatten sonra kargo bulunursa size dönerler. Büyük İhtimal başka bir Aktarma Merkezinin aracı misal örnek veriyorum. Urfa Aktarma Merkezinin aracı yanlışlıkla kargonuzu araca yüklüyor ve Urfa Aktarma Merkezine götürüyor. Bu da kargonuz aranmaya başlandı dediği sakın şöyle bir şey sanmayın bütün herkes işini bıraktı kargonuzu arıyor. :D Yok öyle bir şey kargonuzu birisi bulursa bulur bulmazsa bulunana kadar her aradığınızda aynı lafı söylerler. Kargo içeriği neydi acaba? İnşallah Köpek maması falan değildir öyle şeyleri size vermek yerine Genel Müdürler etrafındaki komşularının köpeklerine dağıtıyor :D Yurt içinde böyle Genel Müdür ve Yardımcısı var mıdır bilmem. Kendi çalıştığım yerde anlaşmalı olduğumuz firmanın Barkod'u kopmuş mamaları geri vermek yerine ahbaplarına dağıtıyorlardı :D

Kayıp Kargo'ya düşmüş. Bu saatten sonra kargo bulunursa size dönerler. Büyük İhtimal başka bir Aktarma Merkezinin aracı misal örnek veriyorum. Urfa Aktarma Merkezinin aracı yanlışlıkla kargonuzu araca yüklüyor ve Urfa Aktarma Merkezine götürüyor. Bu da kargonuz aranmaya başlandı dediği sakın şöyle bir şey sanmayın bütün herkes işini bıraktı kargonuzu arıyor. :D Yok öyle bir şey kargonuzu birisi bulursa bulur bulmazsa bulunana kadar her aradığınızda aynı lafı söylerler. Kargo içeriği neydi acaba? İnşallah Köpek maması falan değildir öyle şeyleri size vermek yerine Genel Müdürler etrafındaki komşularının köpeklerine dağıtıyor :D Yurt içinde böyle Genel Müdür ve Yardımcısı var mıdır bilmem. Kendi çalıştığım yerde anlaşmalı olduğumuz firmanın Barkod'u kopmuş mamaları geri vermek yerine ahbaplarına dağıtıyorlardı :D
Hocam valla bakalım zaten ben de herkesin benim kargomu aramasını beklemiyorum açıkcası :D ama yarın akşama kadar bekleyeceğim. Tekrar arama yapacağım baktım herhangi bir şekilde bulunamadıysa Trendyola durumu anlatıp paramı geri isteyeceğim. Kargoda i3 10100F işlemci vardı. Kasayı dizdim tüm parçalar şuan yanımda işlemci yok. Bir de kadın bana en son kargonun Düzce de gözüktüğünü söyledi, bakalım oradan mı çıkacak.

Hocam valla bakalım zaten ben de herkesin benim kargomu aramasını beklemiyorum açıkcası :D ama yarın akşama kadar bekleyeceğim. Tekrar arama yapacağım baktım herhangi bir şekilde bulunamadıysa Trendyola durumu anlatıp paramı geri isteyeceğim. Kargoda i3 10100F işlemci vardı. Kasayı dizdim tüm parçalar şuan yanımda işlemci yok. Bir de kadın bana en son kargonun Düzce de gözüktüğünü söyledi, bakalım oradan mı çıkacak.
Sen şimdiden ara iadesini iste, yenisini al. O işlemciden artık pek hayır geleceğini sanmıyorum ben.

Sen şimdiden ara iadesini iste, yenisini al. O işlemciden artık pek hayır geleceğini sanmıyorum ben.

Yarın akşam 17.00, 18.00 e kadar bekleyeceğim, eğer gelmezse Trendyol çağrı merkezini arayıp para iadesi isteyeceğim.
Kargomu bulmuşlar yarin teslim edileceğini söylediler. Bakalım yarin kargom gelecek mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı