Yurtiçi Kargo "teslim edildi" olarak görünen kargo gelmedi

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta Samsung Shop Türkiye'den Samsung Bar Plus 32 GB USB bellek satın aldım. Cumartesi günü Yurtiçi Kargo ile kargoya verildi ve bugün teslim birimine ulaştı. Yaklaşık yarım saat önce tekrar sorgulama yaptığımda kargonun teslim edildiğini gördüm ve hemen eve geldim (o esnada dışarıdaydım). Fakat geldiğimde kargo hiçbir yerde yok. Ne bahçede bulabildim, ne de evin giriş kapısında bulabildim. Kısacası kargo gelmemiş.

Benim kargomdan sorumlu olan Yurtiçi Kargo Meşelik şubesini telefonla aradım ve müşteri hizmetlerine bağlandım. Müşteri temsilcisine gerekli bilgileri verdim, kargonuz teslim edilmiş olarak görünüyor dedi. Ben de kargonun hiçbir şekilde eve ulaşmadığını söyledim, biraz beklettikten sonra "kuryeye şu anda ulaşamıyoruz, sonra dönüş yapacağız" dedi.

Bu durumda ne yapmalıyım? Sakarya'nın Sapanca ilçesinde oturuyorum bu arada.

Bana da bu tarz bir sorun olmuştu. Kargom geldi gözüküyordu fakat gelmedi bana bende kuryeyi aradım. Kurye bıraktık dedi meğerse diğer apartmanın kapısına bırakmışlar. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü senden kaynaklı bir sorun yok. Gelmezse de yenisini büyük ihtimal gönderirler.

Bende de yaşandı bu sorunun aynısı. Ve satın aldığım şey bir bilgisayardı. Çok korkmuştum teslim edildi mesajı geldiğinde ama mesaj geldikten 2-3 saat sonra elime ulaştı. Korkmanıza gerek yok büyük ihtimalle.

Hocam bir uyanıklık edip teslim edildi yazarak yarın getirebilirler. Ben de yaşamıştım aynı olayı 2019 yılında. Kargo teslim edildi diye bildirim geldi ama kargo yok ortalıkta. Ertesi gün getirdiler kargomu. Yarına kadar gelmezse önce satıcı ile sonra da kargo şirketi ile iletişime geçin.

Sanırım ana binalarından baskı yapıyorlar o gün onu götüreceksiniz diye, imkanları mı olamıyor yoksa oraya kadar gitmek mi istemediklerinden kendi adlarına teslim edildi gösterip ertesi gün teslim ediyorlar kargonuzu.

Son düzenleme:
Bende de yaşandı bu sorunun aynısı. Ve satın aldığım şey bir bilgisayardı. Çok korkmuştum teslim edildi mesajı geldiğinde ama mesaj geldikten 2-3 saat sonra elime ulaştı. Korkmanıza gerek yok büyük ihtimalle.
Hocam bir uyanıklık edip teslim edildi yazarak yarın getirebilirler. Ben de yaşamıştım aynı olayı 2019 yılında. Kargo teslim edildi diye bildirim geldi ama kargo yok ortalıkta. Ertesi gün getirdiler kargomu. Yarına kadar gelmezse önce satıcı ile sonra da kargo şirketi ile iletişime geçin.
Tam da dediğiniz gibi oldu. Az önce yine dışarıdayken Yurtiçi Kargo'nun aracının geçtiğini gördüm ve hemen evime doğru yol aldım. Arkasından tam da istediğim an geldi, gelen Yurtiçi Kargo aracı benim kargomu da taşıyormuş. Hemen teslim aldım.

Dediğiniz gibi önce teslim edildi yazıp sonra da teslim edebiliyorlarmış :)

Hepinize teşekkür ediyorum.

Tam da dediğiniz gibi oldu. Az önce yine dışarıdayken Yurtiçi Kargo'nun aracının geçtiğini gördüm ve hemen evime doğru yol aldım. Arkasından tam da istediğim an geldi, gelen Yurtiçi Kargo aracı benim kargomu da taşıyormuş. Hemen teslim aldım.

Dediğiniz gibi önce teslim edildi yazıp sonra da teslim edebiliyorlarmış :)

Hepinize teşekkür ediyorum.
Rica ederim hocam, hayırlı olsun. :) Bar Plus güzel bir bellek. Şık duruyor yani. Hız anlamında da USB 3.0 portunda bile tatmin edici değerler veriyor. :)

Bu arada Seagate'e garanti ile ilgili mail attınız mı? En son olmamıştı sanırım.

Rica ederim hocam, hayırlı olsun. :) Bar Plus güzel bir bellek. Şık duruyor yani. Hız anlamında da USB 3.0 portunda bile tatmin edici değerler veriyor. :)

Bu arada Seagate'e garanti ile ilgili mail attınız mı? En son olmamıştı sanırım.
Daha atmadım ama yarın tekrar atmayı deneyeceğim.

Bu arada USB bellek orijinal mi diye H2testw ile test yapıyorum. :)

Samsung'un kendi sitesinden almışsınız hocam. Samsung'da sahte ürün göndermez yani. :)
İşimi sağlama almak için test yaptım ve testten başarıyla geçti. Yani USB bellek orijinal. Gerçi zaten Samsung da dediğiniz gibi sahte ürün göndermez fakat yine de emin olmakta fayda var. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı