Yurtta kalacak kişiye tavsiyeler

Fear77

Hectopat
Selam arkadaşlar. Okular maalesef açılıyor ve ilk defa yurtta kalacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimseye hır gür yapma, kendi odanda kendi halince takıl.

Gerçi kendi yaptıklarımı burada anlatsam, beni direk içeri alırlar ama.

Selam arkadaşlar. Okular maalesef açılıyor ve ilk defa yurtta kalacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Ailenden uzaksın diye kendini serbestleştirme, salma. İnsanların kötü alışkanlıklarını takip etme. Tek yol onlarla takılmak olarak düşünüp yaptıkları her işe olumsuz olduğunu bildiğin halde bulaşma. Pansiyonlu bir lisede okuyorum fakat pansiyonda kalmıyorum. Ama gözlemlerim kadarı ile pansiyona giren herkes bir şekilde kötü alışkanlıklar kazanıyor, yapma. Ek olarak eşyalarını ortak kullanıma sunma sakın, eşyalarını insanların kullanmalarına izin verme, sen de kullanma. Ki zaten şuan pandemideyiz, pandemi sonrası işin söyledim bunu. Kimsenin suçunu gizleme, herkesin yaptığı iş kendine.

Abi neler yaptın mesala
Yurda su ısıtıcısı sokmak yasaktı, her yakalattığımızda yenisini sokuyordum.
Bazı geceler makarna partisi, en az 15 paket Noodle makarna. Yanlarında içecekler.
Her türlü kağıt oyunu, iddaa oyunu bilumum şans/kumar oyunları.
Saat gece 3'de odadan odada şarkı söylemek, geceleri yurtta gezmek.
Saat geç iken girmek.
Yatakhanede sigara içmek. Hatta benden önceki eğitim öğretim yılında, yılbaşında, o zamanın hızlıları yıl başında alkol sokmuş, tüm gece alkol ile çerez takılmışlar.
Tavla çıkarıldı.

Yani yasaklı olan her şeyi yaptık :D Her katta 12 oda vardı, benim odamın da olduğu kata gelince sadece benim ve karşı odama geliyordu kontrol etmeye. Zaten mimlenmiştik. Bir şey olduğu zaman biz yapmış olabilirdik.

Geri
Yukarı