Z kuşağına saygı duymamak

Buna iyi güldüm :D Bir avuç banka soyguncusu ve asker katili mi dünyayı değiştirecekmiş? Hak ettikleri yeri boyladılar.

Gülecek bir şey yok. Bu benim fikrim değil, o zaman için belli kesimlerde egemen olmuş bir akım ve fikir. Z kuşağı gibi kategoriler de bununla bağdaşıyor. Bu şekilde okumalısın.
Seninle paralel düşünüyorum. Z kuşağı uçacak kaçacak deniyor ama bir halt olmayacak sonuç olarak :D

70'lerde "modern" dünyada nerede savaş oldu? O senin dediğin kayıp nesil olayı 1. Dünya Savaşı için söyleniyor.

Temel atmak başka, teknolojiyi yapmak başka. Sanayi devrimi sırasında internetin, bilgisayarın ne gibi bir temeli atılıyordu?

Yugoslav Savaşları, 89'a kadar süren soğuk savaş ve bunların Avrupa'daki etkileri, Sovyet-Afgan savaşı, Vietnam Savaşı... Irak falan 2000'ler hiç saymıyorum. Dünya sizce iyiliğin egemen olduğu bir yer mi gerçekten? Şaşırtıcı :)

Ayrıca kuşak isimleri siyasi ideolojiler taşır, evet.

3-5 insan bile yeri geldi mi bir araya gelip birlik beraberlik içinde olamazken bir kuşağın tek parça gibi hareket etmesi beklenecek bir durum değildir. Bu sadece boş muhabbet.
Konuştuğum sadece Z kuşağı için geçerliği değil bu yaklaşımların tümü için.

başlığında Twitter'ı kaynak göstererek haber paylaşanlara rastlıyorum.
Bu onların suçu mu sizce hocam? Gerçek haberlerin çoğu Twitter'dan çıkıyor. A Haber'in bugünkü haberini görmüşsünüzdür umarım. Onlara mı baksınlar?

Bunda problemin ne olduğunu anlayamadım. Gidip A Ha*** gibi siteleri mi kaynak göstersinler?
Onca yazıdan A haber çıkartması yapmak mesela. Adam Twitter'ı kaynak gösteriyorlar diyor, sen A haber mi göstersinler diyorsun? Ne alaka? Kafana A haber nerden geldi? Neden saçma saçma cevaplar veriyorsun? Sana o kadar şey yazarım da gerçekten hakaret cezasında sınıra geldim artık.

Onca yazıdan A haber çıkartması yapmak mesela. Adam Twitter'ı kaynak gösteriyorlar diyor, sen A haber mi göstersinler diyorsun? Ne alaka? Kafana A haber nerden geldi? Neden saçma saçma cevaplar veriyorsun? Sana o kadar şey yazarım da gerçekten hakaret cezasında sınıra geldim artık.

Maalesef. Yazmak istemedim ama siz içinizi dökmüşsünüz.
Z kuşağında genel olarak bir savunma sistemi gelişmiş durumda. Konudan bağımsız, marjinal ve saçma bir hususu ortaya atarak tartışılan ana fikrin dışına çıkıyorlar. Aslında anlattığım şeyler çok farklıydı.
Gerçi kaynak nasıl saptanır konusu cidden merak konusu olduysa bu alanda bir rehber hazırlayabilirim. Gençleri ben çok fazla yermek istemiyorum. Akademide bile halen daha kaynak konusunda yetersiz kimseler var.

Yabancılar Strawman diyorlar, bizim dilimizde ise Korkuluk mantık hatası diye literatüre geçmiştir. Genel Z kuşağı sorunu, hatta toplumların genel sorunu.

Maalesef. Yazmak istemedim ama siz içinizi dökmüşsünüz.
Z kuşağında genel olarak bir savunma sistemi gelişmiş durumda. Konudan bağımsız, marjinal ve saçma bir hususu ortaya atarak tartışılan ana fikrin dışına çıkıyorlar. Aslında anlattığım şeyler çok farklıydı.
Gerçi kaynak nasıl saptanır konusu cidden merak konusu olduysa bu alanda bir rehber hazırlayabilirim. Gençleri ben çok fazla yermek istemiyorum. Akademide bile halen daha kaynak konusunda yetersiz kimseler var.

Yabancılar Strawman diyorlar, bizim dilimizde ise Korkuluk mantık hatası diye literatüre geçmiştir. Genel Z kuşağı sorunu, hatta toplumların genel sorunu.

Korkulukla bu sorunun bi alakası olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı