Z kuşağının sevilmemesi

TikTok'u savunan biri benimle bırak tartışmayı 2 cümle kurmasın. Bana zeki bir Türk tiktokçu göstersin.

Kardeş aynı kişilere mi bakıyoruz? Ben her gün kendini Z kuşağı gören insanlarla bu yüzden tartışıyorum. Yok Müslüman'ları asarız keseriz hükümet olalım şunu yapacağız bunu yapacağız. Sanki hükümet olunca ülkeyi sayın cumhurbaşkanımız değil Z kuşağı yönetiyor. Her kuşak kendi kuşağına iyi der. Teknoloji çağına geldikleri için şanslı olmaları onları en iyi kuşak yapmaz.
Kendi kuşağımın tamamen iyi ya da kötü olduğunu asla iddia etmedim, etmem. ''Tüm Rus kızları...'' demek gibi bir şey bu, aynı cahillik ve aynı önyargı unsuru. Önceki kuşaklardan ''Şu insanlar öldürülsün, benim dinimden olmayan ölsün.'' diyen tonla adam yığarım, 5 dakika sürmez, peki bu o kuşaktaki herkesi mi kötü yapar? Yaptığımız tartışmada Z kuşağını en iyi anlayabilecek olan ve tüm çevresi Z kuşağından olan ben miyim yoksa sen mi? Gerçi ''Reelde cidden ters birine denk gelirsin seni kuşaktan kuşağa geçirir.'' sözünden sonra tartışılacak birisi olmadığını anladım, iyi geceler dilerim, sen göstermesen bile saygılar.

İnsanlar yaşlandıkça IQ düşer bunun sonucu bu Z kuşağı genç ve zeki olunca kıskanıyorlar.

Kardeş sana kötü haberim var. İlber Ortaylı celal şengör 70e merdiven dayadı.
Kendi kuşağımın tamamen iyi ya da kötü olduğunu asla iddia etmedim, etmem. ''Tüm Rus kızları...'' demek gibi bir şey bu, aynı cahillik ve aynı önyargı unsuru. Önceki kuşaklardan ''Şu insanlar öldürülsün, benim dinimden olmayan ölsün.'' diyen tonla adam yığarım, 5 dakika sürmez, peki bu o kuşaktaki herkesi mi kötü yapar? Yaptığımız tartışmada Z kuşağını en iyi anlayabilecek olan ve tüm çevresi Z kuşağından olan ben miyim yoksa sen mi? Gerçi ''Reelde cidden ters birine denk gelirsin seni kuşaktan kuşağa geçirir.'' sözünden sonra tartışılacak birisi olmadığını anladım, iyi geceler dilerim, sen göstermesen bile saygılar.
Kardeş dediğimde ne var? Ben ters biri değilim dışarda ters adam çok var. Gitsin onlara çeksin abisi naparlar ona bu dediğim hayal değil hakikat.

Kendileri zamaninda boyle bir kaygilari yoktu ki, okuyan her turlu is buluyordu. Simdi ortalamanin ustunde bir Universite okumadigin surece is bulma imkanin cok zor.

Evet bizim hocada anlatmıştı okuyan meslek buluyormuş torpil yokmuş. Okuyup iş bulabiliyorsan ne güzel bizim birde okuyup iş bulamama derdimiz var.

Gitsin onlara çeksin abisi, ne yaparlar ona. Bu dediğim hayal değil hakikat.
"Çekiyorum" ben zaten, sen gönlünü ferah tut.
Normalde o kadar çok "çekmezdim" ama senin inadına daha çok "çekeceğim."

Ya bak sen bırak bu forum işlerini cidden, ben dostane olmaya çalışıyordum sen gelmişsin bana ters patlıyorsun burada.
Forum senin ona buna patlayabileceğin bir yer değil, unut bunu.
Bende biliyorum "Dostum", "Kardeş" ya da "Hocam" demeyi, ama benim için pek samimi değiller.
Bak bir de ters bir insan değilmişsin, burada bana patlasan ne olacak zannediyorsun sen?
Ha bir de cidden patlayabilir misin orası ayrı konu.

Profilimde Anime var diye direk ergen damgasını çaktın bana, başta çözmüştüm ben seni zaten.

Normalde cevap vermeyecektim sana ama burada gelmiş bana hakaret ediyorsun.
Patla bakalım patlayabilecek misin, merak ettim seni şimdi. 🤔

"Çekiyorum" ben zaten, sen gönlünü ferah tut.
Normalde o kadar çok "çekmezdim" ama senin inadına daha çok "çekeceğim."

Ya bak sen bırak bu forum işlerini cidden, ben dostane olmaya çalışıyordum sen gelmişsin bana ters patlıyorsun burada.
Forum senin ona buna patlayabileceğin bir yer değil, unut bunu.
Bende biliyorum "Dostum", "Kardeş" ya da "Hocam" demeyi, ama benim için pek samimi değiller.
Bak bir de ters bir insan değilmişsin, burada bana patlasan ne olacak zannediyorsun sen?
Ha bir de cidden patlayabilir misin orası ayrı konu.

Profilimde Anime var diye direk ergen damgasını çaktın bana, başta çözmüştüm ben seni zaten.

Normalde cevap vermeyecektim sana ama burada gelmiş bana hakaret ediyorsun.
Patla bakalım patlayabilecek misin, merak ettim seni şimdi. 🤔

Ben ters biri değilim. Z kuşağından olduğun açık senden büyüğüm bana abi çekiyorsun. Ters biri olsa dedim kuşaktan kuşağa sokar seni dedim.

17 yaşındayım. Sorgulamadan hareket yaptığım çok azdır. İki gündür bir hanımefendiyi görüyorum, neymiş gençler yaşamak istediği hayatı yaşıyormuş, zaten evde kalmak istiyormuşuz yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızdaymış gibi söylemlerde bulunuyor. Bilmem farkında mıdır onun nesli yüzünden gelecek kaygısı içinde boğuşan, acaba evlenebilecek miyim? Evlensem sevdiklerimi mutlu edebilecek miyim? Sınavlarımı bu zor dönemde nasıl yürüteceğim? Üniversiteye giremezsem ne yapacağım? Üniversiteye gitmeli miyim? Şu zamanda "Türkiye'de" çocuk istemeli miyiz? Hayallerimi gerçekleştirebilecek miyim? Aşılanabilecek miyiz? Öğretmenler neden aşılanmadı? Gibi sorular içinde boğuşuyoruz. (soruları daha da uzatabilirdim ama siz kardeşlerim anlamışsınızdır nelerden bahsettiğimi.) Fakat bu hanımefendi gibi düşünen nice insan var. Benim ailem dahi Z kuşağının bu gidişini desteklemiyor. Bizi neden anlamıyorlar? Siz ne düşünüyorsunuz sizce biz mi yanlış yapıyoruz?

Z kuşağını sevmeyenler, kısıtlayanlar ve laf atanlar dinozor neslinde ben de 16 yaşındayım. Hala 20. yüzyılda olduklarını düşünüyorum.
Bu ülkeyi soyanlar, bu ülkede çalışanların vergilerini çalanlar, gençlerin ümitlerini söndürenler, beton dikmeyi marifet bilenler, halkı kutuplaştıranlar, din ile halkı manipüle etmeye çalışanlar defolup gitmediği sürece hiçbir değişiklik olmayacak.

Koyunları güzel otlatıyorlar.

Ben ters biri değilim. Z kuşağından olduğun açık senden büyüğüm bana abi çekiyorsun. Ters biri olsa dedim kuşaktan kuşağa sokar seni dedim.
Tamam tamam, arkadaşında dediği gibi tartışılacak bir insan değilsin sen.

"Kuşaktan kuşağa sokar seni." ne demek ya, karşıda ki insanın kim olduğunu bilmeden böyle laflar ediyorsun.
Z kuşağını savununca Z kuşağına dahil olmuyoruz bu arada.

Tamam tamam, arkadaşında dediği gibi tartışılacak bir insan değilsin sen.

"Kuşaktan kuşağa sokar seni." ne demek ya, karşıda ki insanın kim olduğunu bilmeden böyle laflar ediyorsun.
Z kuşağını savununca Z kuşağına dahil olmuyoruz bu arada.

Muasır medeniyet seviyesinde yazamadığım için üzgünüm bay entel. Tartışmaktan kaçmak klasik hareket oldu artık alıştık.

Yeni konular

Geri
Yukarı