Z nesli hakkında düşünceleriniz neler?

Katılıyorum buna. Sınıfta böyle tipler var günde 1 paket bitiriyorum diye övünüyor. Birisi şu kadar kızla aynı anda çıkıyorum diye hava atıyor. Cidden bu insanların arasında kendimi bulamıyorum.

Evet gerçektende böyleleri var, yaptıkları şey sağlıklarına kendilerine zararlı bir şey olmasına rağmen övünürmüş gibi söyleyip kendilerini havalı sanıyorlar. Genelleme olmasın ama Z kuşağının %75'ı böyle. Ahlaksızca olan şeyleri normalleştiren, sosyal medya bağımlısı olan, yok TikTok'ta, Instagram'da şu böyle yaptı bende yapayım diyenleri barındırıyor. Aralarında gerçekten kültürü iyi olan mizah seviyesi yerinde olan ahlaklı olan az çıkar.

Evet gerçektende böyleleri var, yaptıkları şey sağlıklarına kendilerine zararlı bir şey olmasına rağmen övünürmüş gibi söyleyip kendilerini havalı sanıyorlar. Genelleme olmasın ama Z kuşağının %75'ı böyle. Ahlaksızca olan şeyleri normalleştiren, sosyal medya bağımlısı olan, yok TikTok'ta, Instagram'da şu böyle yaptı bende yapayım diyenleri barındırıyor. Aralarında gerçekten kültürü iyi olan mizah seviyesi yerinde olan ahlaklı olan az çıkar.
Sınıfım 42 kişilikti eskiden. İçinde olgun 5 kişi anca çıkıyordu. Herkes çocuk gibiydi.

Ben en çok da sürekli küfür etmelerine ayar oluyorum. Sokakta, parkta, AVM de, çarşıda, dolmuşta, otobüste ne kadar Z kuşağı gördüysem neredeyse çoğunun ağzı bozuk ve kimsenin rahatsız olduğuna bakmadan bağırarak konuşuyorlar. En nefret ettiğim insan çeşitlerinden biridir ağzı bozuk ve çevredekilere sürekli rahatsızlık veren tipler. Alıp çarpasım geliyor bunları sağa sola. Din değiştirmenin veya dinsiz olmanın cool olduğunu düşünen nesil, bu nasıl kafa. Kulaklarımla duydum birkaç sene önce üniversitelilerden; geçen sene ateist olmak coolluk muş ta bu sene de Hristiyan olmak coollukmuş 🤦 Dini statü mü zannediyorlar anlam veremiyorum.

Ben en çok da sürekli küfür etmelerine ayar oluyorum. Sokakta, parkta, AVM de, çarşıda, dolmuşta, otobüste ne kadar Z kuşağı gördüysem neredeyse çoğunun ağzı bozuk ve kimsenin rahatsız olduğuna bakmadan bağırarak konuşuyorlar. En nefret ettiğim insan çeşitlerinden biridir ağzı bozuk ve çevredekilere sürekli rahatsızlık veren tipler. Alıp çarpasım geliyor bunları sağa sola.
Eskiden çok küfür ederdim 8 aydır hiç etmiyorum. Çok kaba gelmeye başladı.

Eskiden çok küfür ederdim 8 aydır hiç etmiyorum. Çok kaba gelmeye başladı.

Küfürü çok takmam fakat gösteriş için yapılan hamlelerin hepsine karşıyım olduğun gibi ol canımı ye ama insanlar gösteriş için her şeyi yapmaya başladı devir kötüye gidiyor. Biri sigaraya başlıyor diğeri kredi çekip iPhone alıyor.

Bence genelleme saçma ama yine de böyle bir konu açmak istedim. Bana kalırsa cidden zeki düşünen kişiler olsa da hiçbir şey bilmeden çok şey bildiğini sanan bir nesil. Hükümet ile ülke kavramlarını çok karıştırıyorlar bir de. Mevcut hükümeti sevmemek gayet normal ama ülkemi sevmiyorum keşke Koreli olsam diyen kişiler var bu saçma geliyor. Son olarak sevmediğim bir özellik ise şu; kara mizah adı altında her türlü değere küfür etmeyi komik sanmaları. Çok tilt edici geliyor.
Z kuşağındanım galiba. Pek bir önemi yok. Kendim için yaşarım. Seküler hayatı savunurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı