Z3 Plus Kasaya Samsung 850 Evo 120GB SSD takma

misaki99

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu gün bilgisayar parçalarım elime ulaştı. Kasa olarak başlıktada yazdığım gibi Zalman Z3 Plus var. SSD 'im ise Samsung 120GB 850 Evo. Ben bu ssd yi nereye takıcağımı bulamadım bi türlü. Resimdeki yere takmayı beceremedim, oraya takmaya çalışırken altında sıkıştı az kaldı kırıcaktım. :(
Z3_series_29.jpg

Bu resimde direk takmış gibi gözüküyo ancak kasada ssd takılıcak yerin sol tarafında 2 demir çıkıntı var engel oluyo.

Bir kaç sorun daha olucak çünkü montajı hemen hemen tamamlamış olmama rağmen ekrana görüntü gelmiyor.
İlk olarak kasanın işinde gelen fanları nerelere bağlamalıyım? Sysfan girişlerinde 4 pin var ama fan çıkışlarında 3 pin.

Ekran kartıyla(gtx970) psu arasında ki bağlantıyı yaparken bir tane 8 ve bir tane 6 pinli kablo lazımdı. Boşta 8 pinli yoktu. Bende kutunun içinden çıkan konnektörü kullanrak 6 pinliyi 8 pine çevirdim. Bu yaptığım doğru mu?

Psu kablolarını nereye bağladığım çok önemlimi. Mesela ssd ve hdd yi aynı kablo üzerindeki 2 girişe bağlamamla, ayrı ayrı kablolara bağlamam bişi değiştirir mi?

Msı KIF-1026013-E06 kablosunu hiç bir yere takmadım yine bunu nereye takmalıyım?

Kasayı çalıştırdığımda tüm bağladığım tüm parçalar çalışıyo gözüküyo buna rağmen ekrana görüntü gelmiyo başka sebepleri olabilir mi? Nereleri kontrol etmeliyim

1. Z3 Plus Fan kontrolcüsü bağlantısı
IMG_1574[1].JPG

Ekran kartıyla(gtx970) psu arasında ki bağlantıyı yaparken bir tane 8 ve bir tane 6 pinli kablo lazımdı. Boşta 8 pinli yoktu. Bende kutunun içinden çıkan konnektörü kullanrak 6 pinliyi 8 pine çevirdim. Bu yaptığım doğru mu?

resmini at bakayım.
Psu kablolarını nereye bağladığım çok önemlimi.
Tabi ki de 24 pin güç kablosunun bağlantısını doğru yapman gerekiyor.
bir kaç fotoğraf atarsan daha detaylı yorum yapabilirim.

İlk olarak cevaplarınız için teşekkürler. Kasanın içinde 1 tane önde , 1 tane arkada ve 2 tane tepesinde olmak üzere 4 tane fan var. Öndeki fanı direk güç kaynağına bağladım, yukarıdaki fanları gösterdiğiniz gibi bağladım ancak kasanın arkasındaki fan yine boş kaldı.

Fotoğraflarda boyut problemi çıktı birazdan eklerim.
@Ajusshi

1.jpg

Alt tarafta ki parça konnektör. Üst taraftaki ise PSU çıkışları. Konnektörü bir çıkışa bağlayıp 6 pini 8 pine çevirip o şekilde Gtx 970 e taktım.

4.jpg

Gösterdiğiniz gibi 2 fanı bağladım. Arkadaki fanın kablosu dışarıda kaldı nereye bağlamalıyım?

6.jpg

Bu da o bahsettiğim kablo. Dışarda kalan kablolardan biri.:(

Buda müthiş düzenli son hali. Hele bi düzgün çalışsın düzenlicem inş.
5.jpg

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    646,5 KB · Görüntüleme: 545
  • 3.jpg
    3.jpg
    643,7 KB · Görüntüleme: 524
Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak cevaplarınız için teşekkürler. Kasanın içinde 1 tane önde , 1 tane arkada ve 2 tane tepesinde olmak üzere 4 tane fan var. Öndeki fanı direk güç kaynağına bağladım, yukarıdaki fanları gösterdiğiniz gibi bağladım ancak kasanın arkasındaki fan yine boş kaldı.

Fotoğraflarda boyut problemi çıktı birazdan eklerim.
Arka fanı da anakarta bağlıyacaksın.

kasanın arkasındaki fan

onu CHA_Fan yazan yere takacaksın.

1-jpg.78723

Alt tarafta ki parça konnektör. Üst taraftaki ise PSU çıkışları. Konnektörü bir çıkışa bağlayıp 6 pini 8 pine çevirip o şekilde Gtx 970 e taktım.

bak orada 6+2 pin`lik güç kablosu var onu klikleyip direk PSU dan gelen 6+2 yani 8 pini takabilirsin. Ancak dikkat et tam otursunlar ekran kartının güç girişine.

6-jpg.78728

Bu da o bahsettiğim kablo. Dışarda kalan kablolardan biri.:(

o kablo Ekran Kartını SLI etmek için ilerliyen zamanlar da harici bir gtx 970 alarak bu kablo ile SLI yapabilirsin. ancak anakartının desteklemesi lazım SLI`ı.

Arka fanı da anakarta bağlıyacaksın.

nereye bağlayacağını sormuş zaten kendisi siz nereye takılması gerektiğini yazacaktınız. :)

Cha_fan diye biyer yok ama sysfan girişine taktım. Başka biri daha sormuş, 4 pin var sağdaki boş kalıcakmış saolun. Fanları hallettiğimize göre neden ekrana görüntü gelmediği konusuna gelebiliriz. İlk açılma için ne kadar beklemeliyim? En fazla 2 dk bekledimde daha fazla beklemeyi deniyim şimdi.

Kasanın diğer kapığını sök. Ardından SSD'yi o taraftan düz bir şekilde sok. Sonra PSU kablolarını oraya düzgün bir şekilde yerleştir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı