Z370-E Kasa Fanı Nereye Takılır?

RuffneckTR

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okuyorum
Selamlar,
Elimde H115i soğutucu ve 5 tane olmak üzere 140mm kasa fanı var, fakat nereye takacağımı bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz ?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela 1 tanesini sağ alttaki m_2 fan adlı bölüme taksam bir problem çıkarmı ?
3 numaralı CHA fan yazan yerlere fanlarınızı takacaksınız. Yanılmıyorsam AIO pump yazan yere de h115i yi takacaksınız. AIO All In One demek h115i bu kategoride bir soğutucu.
Fakat CHA_FAN başlıklarından sadece 2 tane var. Mesela 1 tanesini m_2 fan adlı bölüme taksam problem çıkarmı ?

Bende de aynı anakart var. Aşağıdaki gibi bağlantıları yaparsan problem yaşamazsın.

AIO_PUMP yuvasına sıvı soğutma pompasının girişini takacaksın.
CPU_FAN yuvasına sıvı soğutma fanlarını takacaksın. İki fan olduğu için, 2 giriş 1 çıkış fan kablosu kutudan çıkmıştır, bu bağlantıları yapıp, tek girişi CPU_FAN yuvasına takacaksın.

Elindeki diğer fanları istediğin yuvalara takabilirsin.

Bende de aynı anakart var. Aşağıdaki gibi bağlantıları yaparsan problem yaşamazsın.

AIO_PUMP yuvasına sıvı soğutma pompasının girişini takacaksın.
CPU_FAN yuvasına sıvı soğutma fanlarını takacaksın. İki fan olduğu için, 2 giriş 1 çıkış fan kablosu kutudan çıkmıştır, bu bağlantıları yapıp, tek girişi CPU_FAN yuvasına takacaksın.

Elindeki diğer fanları istediğin yuvalara takabilirsin.
Çok sağol dostum hallettim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı