Çözüldü Z370-P anakartta 3. fan girişi kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tsufrankwoli

Decapat
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar. Bilgisayarımda linkini verdiğim anakart var. Sitede 3 tane fan pini olduğu gözüküyor, fan expert 4 de de fan1-2-3 diye gidiyor. Yalnız ne kadar baktıysam 3 numarayı göremedim acaba AiO pump kullanılmadığında fan mı takılıyor oraya. O kısmı fan için kullanabilir miyim? Yoksa gizli bir pin varda ben mi göremedim :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Neden? AIO Pump pinlerine de fan bağlayabilirsiniz, bilmiyorsanız belirteyim. CPU Fan dışında 3 tane fan portu var. Daha fazla fanınız varsa illaki çoklayıcı gerekecek tabii.
1 CPU Fan, 2 CHA Fan portu varmış. Bu 3 portu aşağıda işaretledim.

2022-07-09 10_56_08-E13411_PRIME_Z370-P_UM_WEB.pdf.png

Neden? AIO Pump pinlerine de fan bağlayabilirsiniz, bilmiyorsanız belirteyim. CPU Fan dışında 3 tane fan portu var. Daha fazla fanınız varsa illaki çoklayıcı gerekecek tabii.

Çözüm
Aio ya takıldığını bilmiyordum teşekkür ederim

Hocam tekrar rahatsız ediyorum da bende 3 pinli fan var bunu aıo pumpa sağa dayalı taktım herhangi bir çıkıntıda yok, sola dayalı mı takmalıydım bir sorun oluşturur mu ?

Son düzenleme:
Zaten üç pinli de olsa tek şekilde takabilirsiniz, kablodaki tırnakçıklar ile porttaki boşluklar başka türlü uyuşmaz çünkü. Bunlar uyuştuysa sorun yok.

Geri
Yukarı