Z790 Edge Wi-Fi için ne tür SSD lazım?

Bütçe
Maksimum 6/7 k.

serbinne

Femtopat
Daha fazla  
Sistem toplarken anakartlara takılan SSD'lerle ilgili makaleleri okuyunca resmen beynim yandı. SSD'lerin boyutları faklı oluyormuş her yuvaya kafana göre SSD takamıyormuşsun. Ayrıca PCI-e 4.0 X4 NVMe vb türde bir sürü SSD türü var. DRAM yok alınmaz yorumları yapılan SSD'ler var. DRAM ne demek onu bile bilmiyorum. Anakarta bağlanan SSD'ler anakarta bağlanıyor ya da SATA üzerinden bağlanıyor gibisinden anlamadığım bir sürü spesifik açıklama var... Aldığım anakartı yazdım. Bütçe 5/6/7 k gibi düşünün 2 TB SSD ama hangisi olmalı?

MSI MPG Z790 CARBON WIFI Soket 1700 DDR5 7600MHZ(OC) M.2 USB3.2 USB Type-C HDMI ATX Anakartım bu. Anakartı yanlış yazmışım.​

Bence bundan fazlasına gerek yok gibi ama isterseniz daha üst model de alınabilir tabi:
Önerdiğiniz ssd anakarta uyuyor mu ssd lerin ölçüleri bakımından yuvaya oturur mu

MSI MPG Z790 CARBON WIFI Soket 1700 DDR5 7600MHZ(OC) M.2 USB3.2 USB Type-C HDMI ATX Anakartım bu. Anakartı yanlış yazmışım.​

Önerdiğiniz ssd anakarta uyuyor mu ssd lerin ölçüleri bakımından yuvaya oturur mu
M2 SSD'lerin boyutları genelde standarttır. O yüzden sorun yaşamazsınız. Anakartınız yeni nesil olduğu için size, PCI 4.0 SSD gerekiyor. Atılan SSD gayet güzel alabilirsiniz.

Geri
Yukarı