Zalman CNPS11X Performa vidaları orantılı sıkmak

Vefik Sami

Kilopat
Daha fazla  
ZALMAN CNPS11X PERFORMA 775/1155/1156/1366/2011&AM2/AM2+/AM3" işlemci soğutucunun kutu içeriğinden çıkan vida sıkma aparatı ile vidalar orantılı sıkılmıyor. Misâl; iki vida 4-5 tur dönerken diğerleri bir ya da iki tur döndükten sonra sıkma aparatı boşa dönmeye başlıyor. Bu aparatın arka tarafı alyan biçimde. Bununla sıkmak mümkün. Ama; bu defa da gereğinden fazla sıkmış olarak işlemciye ve işlemci yuvasına zarar vermekten endişe etmekteyim. Bu vidaların orantılı biçimde nasıl sıkılacağını bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi acaba ?

Saygılar

NOT. Aynı başlığı farkında olmadan "Masaüstü Bilgisayar" başlığına açmıştım. Kirlilik için özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alttaki saç çıkmadı. Benim paketten eksik mi acaba? Sarı borular görünüyor soğutucunun altında.

Fotoğrafını çekip atar mısınız?

ZALMAN CNPS11X PERFORMA 775/1155/1156/1366/2011&AM2/AM2+/AM3" işlemci soğutucunun kutu içeriğinden çıkan vida sıkma aparatı ile vidalar orantılı sıkılmıyor. Misâl; iki vida 4-5 tur dönerken diğerleri bir ya da iki tur döndükten sonra sıkma aparatı boşa dönmeye başlıyor. Bu aparatın arka tarafı alyan biçimde. Bununla sıkmak mümkün. Ama; bu defa da gereğinden fazla sıkmış olarak işlemciye ve işlemci yuvasına zarar vermekten endişe etmekteyim. Bu vidaların orantılı biçimde nasıl sıkılacağını bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi acaba ?

Saygılar

NOT. Aynı başlığı farkında olmadan "Masaüstü Bilgisayar" başlığına açmıştım. Kirlilik için özür dilerim.

İçinden çıkan vida yuvaları ile ilgili bir durum olabilir, emin değilim ama üretim hatası da olabilir. En temizi aldığınız yere götürün vidaların boşa döndüğünü belirtin ve yenisini isteyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı