Zalman EBT-750 vs Thermaltake Toughpower GF1 750W

Bütçe
En fazla 1500 TL
Ama attığınız Toughpower yanlış hatırlamıyorsam güncel bir model değil. Bu durumda ya SilverStone alırdım ya XPG.

Ama oyum SilverStone'a.

GF1 daha iyiymiş, RM750 ile strider karşılaştırmasını buldum, GF1'de RM750 modelinden daha iyi.

RM750'nin ana kapasitörleri 4. seviye yani bayağı kalitesiz, filtreleme kapasitörleri ise 2. seviye.

SilverStone Strider'da ise 1. seviye ve 2. seviye kapasitörler var.

Voltaj regülasyonu olarak RM750 daha iyi.

Hold-up time olarak strider rezalet, ZM700 lxıı gibi bir model bile ondan daha iyi, RM750 bu konuda çok daha iyi.

Sıcaklık olarak eşit sayılırlar.

Verimlilik olarak da yakınlar.

RM750 ani akım testi yapılınca 12V ve 5V'da başarılı, 3.3V'da başarısız olmuş, strider ise hepsinde başarılı.

Dalgalanma olarak RM750 daha başarılı, 3.3V'da strider kötü bir iş çıkarmış.

RM750'nin ana kapasitörleri kalitesiz diye önermiyorum ama hold-up time yüzünden Strider'da önermeyebilirim.

İkisinin birbirine karşı %100 bir avantajı yok.

RM750 hiç tavsiye etmedim zaten. :)
Hala oyum SilverStone. Aslında Gigabyte'ın çok güzel bir PSU'su vardı fakat şu an piyasada olmadığı için önermeyeceğim.
GF1 daha iyiymiş, RM750 ile strider karşılaştırmasını buldum, GF1'de RM750 modelinden daha iyi.
Aslında dediğim gibi Gigabyte P750W veya FSP 750W HYDRO/HYDRO G modelleri piyasada olsa önereceğim modeller bunlar olurdu.

XPG, Gigabyte, MSI, ASUS doğrudan PSU üreticisi değiller zaten. Bir çoğu SilverStone, FSP gibi gerçek PSU üreticilerinden destek alıyor bu konuda.

Aslında yaptıkları şey Rampage gibi ürün kopyalayarak kategori arttırmak satış politikası oluşturmak ama tabii ki Rampage gibi değil gerçekten kaliteli kopyalamalar bunlar.

Son düzenleme:
Seasonic mi bekleseniz acaba? Elbet stoklara girer bu ürün ama fiyat konusu var tabi.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam onu incelemiştim.

Focus Platinum modeli GF1'den daha iyi, fakat düz Focus Plus GF1 ile eşitdi, veya GF1'den daha kötüydü.

Konuyu açarken korkuyorum ama neyse, hangisi daha iyidir?

Ryzen 5 5600X ve RTX 3060 Ti ile kullanmayı düşünüyorum.

Zalman olanın Hold-Up time kötü ve PWR_OK yanlış ayarlanmış. Bu bu parçalarda hasara neden olabilir.

Ripple değerleri rezalet.

Bu PSU ile GF1 asla bir tutulamaz, High Power Performance GD'den bile kötü bence.

GF1 ile RM750X yakınlar, incelemeyi yapan kişi de RM750X %22 daha iyi demiş ki benim dediğime çıkıyor olay.

Kaynak: Zalman ZM750-EBT PSU Review

Hocam yanlış hatırlamıyorsam onu incelemiştim.

Focus Platinum modeli GF1'den daha iyi, fakat düz focus Plus GF1 ile eşitdi, veya GF1'den daha kötüydü.

Hocam focus Plus Platinum modeli stoklara gelmiş, ama korumaları çok da iyi değilmiş sanırım.

Sizce şunların arasından GF1 mi almalıyım?

Hocam focus Plus Platinum modeli stoklara gelmiş, ama korumaları çok da iyi değilmiş sanırım.

Sizce şunların arasından GF1 mi almalıyım?

GF1 veya Core Reactor alın paranız cebinizde kalsın.

Geri
Yukarı