Zalman kasa, PSU ve 1650 Super sistem nasıldır?

Maxen

Hectopat
Arkadaşlar, ben masaüstü bilgisayar toplayacaktım fakat AMD ekran kartının tüm modellerinde sorunlu şansına sıkıntılı gelmesi muhtemelmiş. Ben de risk almak istemediğim için alacak olduğum RX 5500 XT Pulse 8 GB ekran kartını MSI GeForce GTX 1650 Super Gaming X 4 GB ile değiştirme kararı aldım. Tabii cebimden 100-150 TL gibi fazladan para vererek böyle bir şeçim yapmak istiyorum. Sizce doğru mu yaparım? Lütfen onu değil şunu al gibi tavsiyede bulunmayalım. Mesela 1660 Super daha gibi gibisinden. 700 TL üzerine verin alayım madem. Bütçem buna el veriyor.

İkinci olarak alacak olduğum:
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 550W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Corsair kasa + PSU'nun yerine aynı fiyata daha sağlıklı dedikleri Zalman'ın kasa + PSU'sunu alma kararı aldım, sizce nasıl yapmışım? Yardımcı olursanız sevinirim.
ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar
Zalman ZM650-GVII 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Arkadaşlar, ben masaüstü bilgisayar toplayacaktım fakat AMD ekran kartının tüm modellerinde sorunlu şansına sıkıntılı gelmesi muhtemelmiş. Ben de risk almak istemediğim için alacak olduğum RX 5500 XT Pulse 8 GB ekran kartını MSI GeForce GTX 1650 Super Gaming X 4 GB ile değiştirme kararı aldım. Tabii cebimden 100-150 TL gibi fazladan para vererek böyle bir şeçim yapmak istiyorum. Sizce doğru mu yaparım? Lütfen onu değil şunu al gibi tavsiyede bulunmayalım. Mesela 1660 Super daha gibi gibisinden. 700 TL üzerine verin alayım madem. Bütçem buna el veriyor.

İkinci olarak alacak olduğum:
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 550W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Corsair kasa + PSU'nun yerine aynı fiyata daha sağlıklı dedikleri Zalman'ın kasa + PSU'sunu alma kararı aldım, sizce nasıl yapmışım? Yardımcı olursanız sevinirim.
ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar
Zalman ZM650-GVII 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Zalman PSU gayet iyidir, ekran kartı konusunda eğer bir sıkıntınız yoksa değiştirmenizi önermem çünkü 1650S ile 5500XT performansları yakınlar birbirlerine.

Kasa ve PSU konusunda bence doğru yaparsın.

AMD ekran kartları değil sürücüleri sıkıntılı. Bunu da WHQL sürücüleri kullanarak kolayca çözebiliyoruz. Bence 5500XT'yi tercih edebilirsin. 150 TL fazla vermene gerek yok.

PSU için yorum yapacak kadar bilgim yok fakat, yakın bir arkadaşıma PC toplama kararı verdik yakın zamanda. Şu anda F/P oranı olarak 1650 Super'de karar kıldık. Tahmini olarak bütçeler de aynıdır herhalde. 1650S doğru karar bence.

5500XT, 1650 super ile karşılaştırılamaz. Zira dengi değil. Hem 8 GB VRAM’den 4 GB VRAM’e düşüyorsunuz. Hem de kart performansı olarak düşüyorsunuz. Son derece yanlış bir karar. Kesinlikle 5500XT olarak güncel tutun kartınızı. AMD kartları sorunlu falan değil. 2015’de değiliz. Hele 5500XT en stabil kart belkide şu an. WHQL sürüm driver ile yağ gibi akıp gider. Ayrıca kasa ve PSU’yu Zalman tercih edin. İlla birisiyle kıyaslayacaksanız 1660 ile kıyaslayın.

Kasa olarak Corsair SPEC-Delta öneririm. Burada daha ucuz:

Ayrıca ekran kartı olarak RX 5500 XT 8GB öneririm. GTX 1660 Super'e yakın bir performansı var. Genel olarak da RX 5500 XT AMD'nin en az sorun çıkaran modelidir. O yüzden alınabiliyorken GTX 1650 Super değil RX 5500 XT 8G tercih edilmeli.

Geri
Yukarı