Zalman M3 Plus ve B460M-A PRO bağlantısı

Kasadaki fanlar RGB LED, ARGB değil o yüzden fanların tek bir kablosu var ve belirtttiğim gibi direk kontrolcüye bağlı kontrolcü üzerindeki 2 pinli LED kablo ise aşağıdaki görselde belirtilen LED butonuna bağlı ve görseldeki gibi sadece 4 modu mevcut.

Eki Görüntüle 846917
Fanlar özel 4 pine sahip idi o yüzden özel tuş ile kontrol edilecek, doğru.

Anlatımınız için teşekkürler, konu sahibi yararlanır :)

Kasadaki fanlar RGB LED, ARGB değil o yüzden fanların tek bir kablosu var ve belirtttiğim gibi direk kontrolcüye bağlı kontrolcü üzerindeki 2 pinli LED kablo ise aşağıdaki görselde belirtilen LED butonuna bağlı ve görseldeki gibi sadece 4 modu mevcut.

Eki Görüntüle 846917

Çok teşekkür ederim, yani şu anda anakartıma bir bağlantı yapmam gerekmiyor değil mi ilk defa böyle bir şey yaşıyorum da.

Çok teşekkür ederim, yani şu anda anakartıma bir bağlantı yapmam gerekmiyor değil mi ilk defa böyle bir şey yaşıyorum da.

Anakartınıza ekstra bağlantı yapmanıza gerek yoktur. Kontrolcü sanırım SATA üzerinden güç alıyor, kontrolcü için gerekli olan güç bağlantısını yapmanız durumunda sorunsuz çalışacaktır. Fakat fanların hızı ayarlanamıyor bilgin olsun :) sadece kasanın önündeki tuş ile %100,%50 ve kapalı olacak şekilde ayarlayabilirsin.

Evet, diğer bağlantılar da doğru ise başka kablonuz kalmamış olmalı kasa bağlantısı olarak.

Hocam peki son olarak şu sorularımı da cevaplarsanız çok sevinirim, Audio USB 2.0 speaker bağlantılarını ters veya düz fark ediyor mu ve Power LED Power SW in falan olduğu yer biri düz biri ters falan oldu + - için ve bir kaçında + veya - işareti yoktu bu + - olmayanlar ters düz farkediyorlar mı?
Anakartınıza ekstra bağlantı yapmanıza gerek yoktur. Kontrolcü sanırım SATA üzerinden güç alıyor, kontrolcü için gerekli olan güç bağlantısını yapmanız durumunda sorunsuz çalışacaktır. Fakat fanların hızı ayarlanamıyor bilgin olsun :) sadece kasanın önündeki tuş ile %100,%50 ve kapalı olacak şekilde ayarlayabilirsin.

Güç bağlantısını hangi kablo ile yapacağım SSD'ye bağlanan SATA kabloları ile mi bir görsel paylaşabilir misiniz?

HD Audio ve USB 2.0'da ters takamazsin çünkü 9 pindeki tek pin oturmaz.

Power ve reset kablosunda + ile - fark etmiyor.
Ama Power LED ve HDD LED için eder, onlarda + ve - önemli.

Teşekkürler fakat tam takarken bakmadım hangisinde + - var diye büyük ihtimalle + - olamyanlar Power ve reset kabloları diye düşünüyorum ve hangi kablo ile güç vereceğim kontrolcüye yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam peki son olarak şu sorularımı da cevaplarsanız çok sevinirim, Audio USB 2.0 speaker bağlantılarını ters veya düz fark ediyor mu ve Power LED Power SW in falan olduğu yer biri düz biri ters falan oldu + - için ve bir kaçında + veya - işareti yoktu bu + - olmayanlar ters düz farkediyorlar mı?

Güç bağlantısını hangi kablo ile yapacağım SSD'ye bağlanan SATA kabloları ile mi bir görsel paylaşabilir misiniz?

Öncelikle HD Audio ve USB 2.0 ve USB 3.0 bağlantıları yerleri anakart üzerinde yerleri sabittir denk gelecek şekilde bağlamanız durumunda çalışacaktır.

Power SW, reset SW, HDD LED, Power LED gibi kabloların bağlantısı önemlidir yazılar aşağıya bakacak şekilde bağlaman sağlıklı olur ayrıca
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video üzerinden bağlantıların nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde yer alıyor bakmanı öneriyorum.

Kontrolcüye bağlı bir SATA kablosu olması gerekiyor güç kaynağındaki SATA Power kablosunu yani bahsettiğin gibi 2.5 SSD veya HDD'nin güç alması için bağlantı yapılan kabloyu kontrolcüden gelen kabloya bağlaman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı