ZALMAN ZM700-GLX Güç Kaynağı Sorunu

Leon Kennedy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 1 ay önce GTX 970 alıcam diye ZALMAN 700 watt güç kaynağı aldım. Güç kaynağını aldıktan 3 gün sonra arıza çıkardı. Reset attı bilgisayara sonra düğmeye bastıktan 5-6 dk sonra açılıyordu veya hiç açılmıyordu. Gece yattım sabah kalktım kendi kendine açılıp kapanıyordu. 3 gün kullandım arıza nedeniyle Vatan Bilgisayar'a gidip müşteri hizmetlerine söyledim durumu kasayaı getir kontrol edelim dediler. Götürdüm adam aldı baktı açıldı orada ve böyle yaptığında güç kaynağının düğmesinden kapatın kasanın güç düğmesine basın bir kaç kez statik elektrik birikmiş düzelir dedi. Eve geldim ilk basışımda açıldı yaklaşık 20-30 dk sonra tekrar kapandı ve yine aynı sorunları çıkarttı. Servise gönderdim geçen hafta çarşamba geldi ve sorunsuzca kullandım. Dün yine aynı sorunu çıkardı kendi kendine açılıp kapandı filan sonra düğmeye bastığım gibi açıldı. Akşam 8'den gece 1'e kadar kullandım sonra kapattım. Şimdi açtım açıldı yaklaşık 20-30 dk kullandım ve yine aynı sorunu çıkardı. Şu anda açılıp kapanıyor kafasına göre. Lütfen yardım edin arkadaşlar kafayı yiyeceğim. Servise yollasam 3 haftada geldi geçen yolladığımda ve aynı ürünle değiştiriyorlar sadece. 1 ay önce yolladığımda değiştirmişler aynı ürünle serviste ve yine aynı sorun. Kafasına göre açılıp kapanıyor arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Recep Baltaş @Silinen üye

Sistemim;

-i7 4770K
-Asus Z87-A
-G.Skill Ripjaws 8 GB 1600 mHz
-Zotac GTX 560 Ti
-ZALMAN ZM700-GLX

Güç yetmiyor olabilir desem yalan söylemiş olabilirim kesin emin değilim ama bir fikrim var bazı güç kaynakları elektrik kesilmesiyle bozulabiliyor sen bu durumla karşılaştın mı? Bilgilendirirsen daha iyi yardımcı olabilirim.

Merhaba,

Kasanızı nerede tutuyorsunuz? Büyük ihtimalle güç kaynağını tetikleyen bir unsur var.

Vatan Bilgisayar'da ne kadar test edildi bu ürün?

Eğer ürün sağlam olanı ile değiştirildiğinde aynı sorunu yaratıyorsa, güç kaynağında bir sorun olmamalı. Zira ZM-700GLX modelini rahatlıkla kullananlar var.

Hayır. Hiç elektrik kesilmesiyle karşılaşmadım. Zaten güç kaynağını aldığımdan beri en fazla 10 gün kullandım. İlk aldığımda 3 gün, şimdi servisten aldığımda 7 gün.

Hocam kasamın modeli gerekçesiyle güç kaynağı altta yani standart kasaların aksine alt tarafta yer alıyor güç kaynağım. Kasam Cooler Master Cm Storm Sniper. Güç kaynağının arkası kablolarla dip dibe. O yüzden olabilir mi? Fotoğraf çekip atabilirim isterseniz.

Evet ZM 700GLX modelini kullananlar bildiğim kadarıyla elektrik kesintisiyle ilgili sorun yaşıyor bence bu sorun devam ediyorsa farklı bir güç kaynağı tercih et.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin yapman gereken, bu güç kaynağının kapanmasına sebep olan bileşen veya bileşenler olmalı.

1- Güç kaynağını başka bir bilgisayarda denemelisin.
2- Başka bir güç kaynağı edinebilirsen, sistemi onunla çalıştırmayı dene.
ZM-700GLX modelini arkadaşıma aldık, takır takır canavar gibi çalışıyor.

@1stere, yanlış bilgilendirmelerde bulunma lütfen. Bütün üst seviye güç kaynakları 80+ Bronze seritifkasına sahip ve yüksek akım, elektrik kesilmesi gibi olanaklara karşı %100 dayanıklı.

O zaman tek çare olarak güç kaynağını başka bir bilgisayarda denemen gerek. Eğer deneme imkanın yoksa, durumu Vatan'a bildir ve ürün değişimi iste. Başka bir ürün al.

Konuştum müşteri hizmetleri ile getirin test ederiz, servise göndeririz dediler. Adama dedim abi 3 haftada geldi en son yolladığımda, sen anlarsın beni 24 saat bilgisayarda olan biriyim falan dedim. Servise gitsin gelsin başka ürünle değiştiririz gibi bişey dedi. Normalde öyle değişim olmuyo ama yaparız dedi. Yani servise göndermeden değiştirmiyorlar. Sanırım güç kaynağı gerekilen hava akışını sağlayamadığı için böyle yapıyor şu an açıldı. Kasanın yanını açtım ve öne doğru çektim. Bi kaç kere kapandı ve açıldı ama şu an düzeldi. Hava akışını sağlayamıyorsa eğer dün nasıl sorunsuz çalıştı yani başta sorun çıkarttı sonra çalıştı onu anlayamadım. Kablolar güç kaynağının arkasına denk gelse yeterli hava akışını sağlayamasa böyle bi sorun çıkartır mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı