Zaman çok hızlı geçiyor

Evet çok hızlı geçiyor cidden seneye üniversite için çalışmam gerekli temel matematikten bile anlamıyorum :(

Hocam vallahi içimden gelmiyor bir oturabilsem parçalıycam sınavı ama oturamıyorum ya.

Yapacak bir şey olmayınca mecbur oturuyorsunuz hocam belki de ben asosyal olduğum için oluyordur ama bende ilk baslarda biraz sıkıntı yaşadım 1 haftadan sonra alışıyorsunuz test çözmediğiniz zaman içinizde kötü bir his oluyor.

Arkadaşlar tatil biteceği için içimde bir sıkıntı var. Zaman çok hızlı geçiyor. Günler bitiyor. Her sabah 12'de uyanıyorum. Sizce erken kalksam bir nebze de olsa düzelir mi?

Ben akşam 4'te uyanıyorum. Siz düşünün hocam. Ama gece kardeşimle tekrardan Prison Break izliyoruz 5'e kadar. Efsane seridir öneririm.

Çok geç uyuyunca her türlü çok fazla uyuyorum. Erken uyuduğumda otomatik 5 saat sonra kalkıyorum. Çok garip gerçekten :)

Alanınız nedir? Ben EA öncelikli girmiştim, sayısalım da fena değildi ondan da puanım hesaplandı.
Hedefiniz var mı? Veya şunu yaparım dediğiniz bölüm?

Sayısalım ben ilk 170 bin falan girmeyi istiyorum çok büyük derece istemiyorum yani. Yazılım mühendisliği okumak istiyorum sadece okuyor görünmek için :D 4 yıl boyunca tamamen Prime dönem geçip kendimi geliştireceğim her konuda amacım bu yani.

Zaman geçerken yavaş geçtikten sonra hızlı gelir. Tabii durumdan duruma değişir. Ders çalışma isteğiniz varsa ne mutlu çok güzel çalışırsınız. Diyelim ki isteksizsiniz, yine sıkıntı yok. Bence isteksiz de çalışabilirsiniz. Bir yerden sonra zaten çalışmaya alışırsınız ve soruları çözebildikçe kendinizi daha iyi hisseder pozitif enerjiyle yüklenirsiniz. Tabii çözememe ve mutsuz olma şansınız da var. Eğer konular zor ise kendi başınıza halletmeniz zordur. Ders alarak halledebilirsiniz. Zamanınızı kullanırken kıymetini bilin. Geri gelmeyecek bu zamanlar.

Evet çok hızlı geçiyor cidden seneye üniversite için çalışmam gerekli temel matematikten bile anlamıyorum :(

Dostum bak yukarıda benim sorunuma, mutlaka ama mutlaka bu yaz tatilinde TYT'yi bitir bak mutlaka diyorum yoksa ben gibi böyle 4 ay kalınca ne yapsam diye forumlarda geziyorsun qwlşkdq.

Sayısalım ben ilk 170 bin falan girmeyi istiyorum çok büyük derece istemiyorum yani. Yazılım mühendisliği okumak istiyorum sadece okuyor görünmek için :D 4 yıl boyunca tamamen Prime dönem geçip kendimi geliştireceğim her konuda amacım bu yani.
Hedefinize göre AYT netiniz düşük kalıyor fazlaca, herkesin çalışma şekli çok farklıdır. Ben sayfalarca soru çözmeyi seven birisi değildim. Dershane denemeleri dışında evde temel başlıklarla ilgili 30 soru falan her ders için soru çözer bırakırdım. Ezberim kuvvetli olduğu için, notları okumak benim için her zaman daha iyiydi. Fizik, Kimya ile aram hiç yoktu. Matematik ilginç şekilde kafam az çok basıyordu, Biyolojim çok iyiydi. EA 72K, SÖZ 11K, SAY 223K yapmıştım. Bence konuları anlamadığınız için netleriniz az, konu anlatımlı kitaplarla çalışmayı özen gösterin.

Hedefinize göre AYT netiniz düşük kalıyor fazlaca, herkesin çalışma şekli çok farklıdır. Ben sayfalarca soru çözmeyi seven birisi değildim. Dershane denemeleri dışında evde temel başlıklarla ilgili 30 soru falan her ders için soru çözer bırakırdım. Ezberim kuvvetli olduğu için, notları okumak benim için her zaman daha iyiydi. Fizik, kimya ile aram hiç yoktu. Matematik ilginç şekilde kafam az çok basıyordu, biyolojim çok iyiydi. EA 72K, söz 11k, say 223K yapmıştım. Bence konuları anlamadığınız için netleriniz az, konu anlatımlı kitaplarla çalışmayı özen gösterin.

Tahminince 170 bin için kaç TYT AYT neti yapmalıyım?

Dostum bak yukarıda benim sorunuma, mutlaka ama mutlaka bu yaz tatilinde TYT'yi bitir bak mutlaka diyorum yoksa ben gibi böyle 4 ay kalınca ne yapsam diye forumlarda geziyorsun qwlşkdq.

Sağ ol bilgilendirdiğin için meslek lisesindeyim kimya fizik gibi dersleride görmüyorum umarım başarabilirim. Umarım sende 4 ay sonra sınava girdiğinde istediğiniz üniversiteye gidersin.

Geri
Yukarı