Zaman Yolculuğu Mümkün mü?

Schwindlerch

Hectopat
Bu konuda görüşleriniz neler? Bence mümkün değildir. Zaman göreceli bir kavramdır, bana kalırsa zaman sadece insanın uydurduğu bir kavramdır. Üzerinde oynanabilen bir şey olması söz konusu bile olamaz.

Teorik olarak mümkün. Belirli bir hızın üzerine çıkıldığında zamanda atlama yaşamak mümkün.

Geçmişe gitmek belki mümkün değil ancak geleceğe gitmek matematiksel olarak var olan bir şeydir. Buna engel olan hiçbir yasa da yok. Işık hızında veya daha fazla bir hızda uzay - dünya arası yolculukta yolculuk yaptığımız zamandan çok daha ileri bir zamana gidebileceğimiz mümkündür.

Sergei Krikalev'i araştırabilrisiniz. Eğer yaptığını, daha hızlı ve daha uzun mesafede yapsaydı günümüzde küçümsenmeyecek rakamlarda zaman yolculuğunu konuşur olurduk.

Zamanda ileriye doğru gitmek mümkün. Fakat bu gidişat öyle sanıldığı gibi değil. Yani ileri gittim sonra tekrar normal kendi zamanıma döneyim diye bir şey yok ileri gitme belli bir hıza ulaştıktan sonra kendi bedenini eskitmeden gelecek yıllara taşıma olayı. 4.Boyuta ulaşacak hıza çıkıldığı anda bedenini bu hızda kullanıyorsun misal 1 saat kullandın 100 sene geçmiş. Yani dünyadaki normal zaman devam ediyor onun için ismine zaman yolculuğu demek ne kadar doğru? Zamanda atlama da değil. Kendini saklama.

Bu konuda görüşleriniz neler? Bence mümkün değildir. Zaman göreceli bir kavramdır, bana kalırsa zaman sadece insanın uydurduğu bir kavramdır. Üzerinde oynanabilen bir şey olması söz konusu bile olamaz.
Zamanda yolculuğun mümkün olduğunu düşünyorum lakin zaman Allah'ın verdiği en büyük nimettir hadislerde geçiyor belirteyim.
Yalnız konuyla ilgisi yok ancak paralel evren diye bir şey var galiba.

Hızı tam olarak bilmediğim için yanlış bir bilgi vermek istemedim. Bununla ilgili bir belgesel var, müsait bir zamanda bulabilirsem konuya ekleyeceğim.

Hayır mümkün değildir. Geçmişe gitmeyi bir yana koyun zamanın sizin için aşırı yavaşlaması ve geleceğe gitmek için ışık hızına ulaşmanız gerekmektedir. Ve bu asla mümkün olmayacaktır. Zira olsa bile sizin biyolojik zamanınız ileri gidecektir. Yani 15 yıl sonraya giderseniz sizden bir tane daha olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı