Zaman zaman ekrana görüntü gelmiyor

werrec

Kilopat
Problem 2 gün önce başladı, bilgisayarı 30dakikadan uzun süre kapalı/uyku da bırakıp tekrar açtığımda kasa çalışıyor, monitörümün çalıştığını belirten güç ışığı yanıyor fakat ekranda tek gördüğüm şey siyahlık, kasanın güç düğmesinden reset atıyorum, kapatıp açıyorum problem devam ediyor, en son monitörün de fişini takıp çıkartıyorum ancak öyle ekrana görüntü geliyor. Ekrana görüntü geldiğinde Windows'ta problem olmuyor, muhtemelen Windows zaten arka planda çalışıyor ama bahsettiğim işlemi gerçekleştirene kadar ekrana görüntüyü veremiyor.

Aynı sorunu zamanında bende yaşamıştım. Ekran kartınız yeni mi acaba onunla alakalı bir problem olabilir. İmkanınız varsa onboard üzerinden deneme yapıp sonucu paylaşır mısınız?

Evet yaşamış olduğum bir sorun.
Driverlarınızı nereden indirdiniz acaba?
Driver boost tarzı uygulamalardan ise DDU ile kaldırın hatta temiz format atın çünkü tüm sürücüleri hatalı kuruyor (neredeyse). Siz DDU ile silip WHQL driver yükleyin çözülürse sorun yok.

Aynı sorunu zamanında bende yaşamıştım. Ekran kartınız yeni mi acaba onunla alakalı bir problem olabilir. İmkanınız varsa onboard üzerinden deneme yapıp sonucu paylaşır mısınız?
Evet yaşamış olduğum bir sorun.
Driverlarınızı nereden indirdiniz acaba?
Driver boost tarzı uygulamalardan ise DDU ile kaldırın hatta temiz format atın çünkü tüm sürücüleri hatalı kuruyor (neredeyse). Siz DDU ile silip WHQL driver yükleyin çözülürse sorun yok.
Üzgünüm ekran kartını onboard olarak kullandığımı belirtmeyi unutmuşum. i5 3470 işlemcinin HD 2500 isimli onboard kartını kullanıyorum. Bu tür kartları bilirsiniz bir kere yayınlanır ömür boyu güncelleme almaz ama yine de aygıt yöneticisinden bir kaç kez güncellemeyi denemiştim. Şuan temiz bir format için uğraşıyorum.

Üzgünüm ekran kartını onboard olarak kullandığımı belirtmeyi unutmuşum. i5 3470 işlemcinin HD 2500 isimli onboard kartını kullanıyorum. Bu tür kartları bilirsiniz bir kere yayınlanır ömür boyu güncelleme almaz ama yine de aygıt yöneticisinden birkaç kez güncellemeyi denemiştim. Şu an temiz bir format için uğraşıyorum.

Sürücüleri nereden indirdiniz? Belki yanlış güncellemiş olabilirsiniz tabii güncellemeden önce de bu sorun varsa sorun orada değildir. Temiz bir kurulumdan sonra yeniden sonucu paylaşın yardımcı olalım.

Sürücüleri nereden indirdiniz? Belki yanlış güncellemiş olabilirsiniz tabii güncellemeden önce de bu sorun varsa sorun orada değildir. Temiz bir kurulumdan sonra yeniden sonucu paylaşın yardımcı olalım.

Kurulumu yaptım, değişen bir şey olmadı maalesef. Kurulumdan sonra ses kartı hariç sürücülerle hiç oynamadım bilinçsiz bir hareket olmasını istemediğim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı