Zamana yayarak PC toplamak

Bütçe
6000

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam dostlar. Kendi dizüstü bilgisayarım Lenovo Z5070. oldukça eski 950 ekran kartı vs var. Oyun için mecburen şehir dışındaki abimin gelmesini beklemem gerekiyor. Bundan açıkçası oldukça sıkıldım. Dizüstü PC istiyorum ailemin bana sözü var ve hatta iki kez de alacaktık ancak tam alacağımız hafta ilk ablamın aylar sonrasında da abimin evleneceği ve düğün masrafı olacağı kesinleşti. O yüzden ilk önce düşük seviye toplayıp sonrasında yükselebileceğim bir masaüstü istiyorum. Kendim 6K civarı bir bütçem var. İstediğim anakartı orta seviye geri kalanı sonradan yükselebileceğim düşük bir sistem kurmak.

Kısaca;
-Kasa önemli değil.

-Anakartı değiştirmek istemem o yüzden ilk.
Alışımda düşük seviye bir işlemci takıp sonrasında daha güçlü bir işlemci takabileceğim bir anakart isterim.

RAM'in 8 GB olması yeterli olacaktır sonradan yükseltirim.

İşlemcinin ve ekran kartının düşük seviye olması yeterli olacaktır ilk aşamada.

SSD hard disk monitör mouse klavye vs her türlü ekipmanım var, yalnızca bilgisayar lazım.

Ayrıca APU sistem oyunlar için ilk aşamada yeterli olur diyorsanız APU bir sistem de önerebilirsiniz.

Düşük seviyeden kasıtım Valorant'ı düşük/orta ayarlarda çok kasmadan oynatabilecek düzeyde.

Veya böyle 0 sistem alıp yükseltmek daha mı mantıklı olur? APU-SEA/AMD Athlon 3000G/16GB DDR4/240 GB SSD/MASAUSTU BILGISAYAR |ITOPYA.COM

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar. Kendi dizüstü bilgisayarım Lenovo Z5070. oldukça eski 950 ekran kartı vs var. Oyun için mecburen şehir dışındaki abimin gelmesini beklemem gerekiyor. Bundan açıkçası oldukça sıkıldım. Dizüstü PC istiyorum ailemin bana sözü var ve hatta iki kez de alacaktık ancak tam alacağımız hafta ilk ablamın aylar sonrasında da abimin evleneceği ve düğün masrafı olacağı kesinleşti. O yüzden ilk önce düşük seviye toplayıp sonrasında yükselebileceğim bir masaüstü istiyorum. Kendim 6K civarı bir bütçem var. İstediğim anakartı orta seviye geri kalanı sonradan yükselebileceğim düşük bir sistem kurmak.

Kısaca;
-Kasa önemli değil.

-Anakartı değiştirmek istemem o yüzden ilk.
Alışımda düşük seviye bir işlemci takıp sonrasında daha güçlü bir işlemci takabileceğim bir anakart isterim.

RAM'in 8 GB olması yeterli olacaktır sonradan yükseltirim.

İşlemcinin ve ekran kartının düşük seviye olması yeterli olacaktır ilk aşamada.

SSD hard disk monitör mouse klavye vs her türlü ekipmanım var, yalnızca bilgisayar lazım.

Ayrıca APU sistem oyunlar için ilk aşamada yeterli olur diyorsanız APU bir sistem de önerebilirsiniz.

Düşük seviyeden kasıtım Valorant'ı düşük/orta ayarlarda çok kasmadan oynatabilecek düzeyde.

Veya böyle 0 sistem alıp yükseltmek daha mı mantıklı olur? APU-SEA/AMD Athlon 3000G/16GB DDR4/240 GB SSD/MASAUSTU BILGISAYAR |ITOPYA.COM

Amacın oyun oynamaksa Series S al. Hem çok daha iyi performans alırsın hem de Game Pass ile istediğin oyunu oynarsın.

Amacın oyun oynamaksa Series S al. Hem çok daha iyi performans alırsın hem de Game Pass ile istediğin oyunu oynarsın.

Valorantıda Xbox'tan oynar artık.

Hocam PS4 Slim var ve istediğim bütün oyunlara sahibim (ghost of tsushima, grand turismo, nfs vs vs) amacım oyun oynamak elbette ancak cs go pubg vs oynamak da istiyorum. Yanı sıra proje ödevleri vs de yapacağım.

O halde bütçeni en az 8K civarına getirip en azından 1050 Ti sistem al.

Getiremem hocam ancak sonradan sisteme yükseltme yapabilirim. Ailemden veya başka bir yerden tek seferde 8K civarına getirmem imkansız. Sonradan yapılan yükseltmelere karışmazlar ve yardımcı olurlar maddi anlamda ama tek seferde vermezler hocam. some student issues
Aldığımda Valorant vs oynayacağım sistemin o kadar zorlanacağını sanmıyorum. Aldıktan sonra en düşük kalan parçaları daha üst bir modelle değiştirmeye başlayacağım zaten.

Getiremem hocam ancak sonradan sisteme yükseltme yapabilirim. Ailemden veya başka bir yerden tek seferde 8K civarına getirmem imkansız. Sonradan yapılan yükseltmelere karışmazlar ve yardımcı olurlar maddi anlamda ama tek seferde vermezler hocam. Some student issues.
Aldığımda Valorant vs oynayacağım sistemin o kadar zorlanacağını sanmıyorum. Aldıktan sonra en düşük kalan parçaları daha üst bir modelle değiştirmeye başlayacağım zaten.

Ben 600 TL'ye bozuk laptop alıp tamir etmiştim Valorant açıyordu sistem gereksinimi aşırı fazla bir oyun değil yani.

Ben 600 TL'ye bozuk laptop alıp tamir etmiştim Valorant açıyordu sistem gereksinimi aşırı fazla bir oyun değil yani.

Hocam bahsettiğim Z5070 de sözde özellikleri destekliyor ama eski makineler bunlar açmıyor açsa bile akıcı olmaz. Valorantı vs örnek olarak verdim asıl olarak bana günlük hayatımda kullanabileceğim bir bilgisayar lazım.

PS olduğunu yazmamıştın, kasa güven vermedi ancak şu sistemi özelleştirip alabilirsin:
Screenshot_2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı