Zamane Anneleri

Eğer çocukların hepsi ondan ise, ve ikisi de ona iyi davranıyorsa niye ayrım yapsın ?
Ayrım yapan zaten anne değildir.
Genelde güzel/yakisikli veya şirin çocuğa yapılır bu, sonra alışkanlık haline gelmesi de çabası. Diğer çocuğunun'da fikirlerini, isteklerini umursuyor gibi yapıp adil davranmayan anne sıfatını haketmeyen zoraki bir tür.

Genelde güzel/yakisikli veya şirin çocuğa yapılır bu, sonra alışkanlık haline gelmesi de çabası. Diğer çocuğunun'da fikirlerini, isteklerini umursuyor gibi yapıp adil davranmayan anne sıfatını haketmeyen zoraki bir tür.
İşte o kişiler anne değildir.

Böyle bir anne tipi sadece filmlerde gördüm. Onun dışında ne duydum ne gördüm. Anne olmak sadece bir insan oğlu doğurmak değildir. Anne olmak bi çocuğu kendinden bir parça gibi bakan , evlât ayrımı yapmayan , onu düşünen kişidir.

Haklısın. Ben çok küçüklüğümden beri bilgisayar, telefon oynarım bunu ailem sınırlamadı. Daha 12 yaşımda 20+ saat sabahladığımı bilirim. Bu enerjimi başlarından savmak yerine kitaba yönlendirseler şerefsizim ilçemin en iyisi olurdum. Gerçi aileme de kızamıyorum çünkü dedelerim duyduğuma göre geri kafalı insanlar. Ne beklersin ki. Çocuğa bakmak ona yemek vermek, okula götürüp getirip, akşam birlikte TV izlemek değildir. Çocuğa adam akıllı hayat vermeyecekseniz yapmayın. Geçen sene DH, Eksisozluk, Twitter tarzı yerlerde ülkemin gerçeklerini görünce bu kafayla işsiz kalıp ailemden farkım olmayacağını anladım. Almanya'ya gitmeye çalışacağım, eğer gidemezsem ve ekonomi böyle devam ederse büyüyünce çocuk mocuk yapmayacağım.

Günümüzde cahil ve bilinçsiz aileler çocuk yapmayı görev olarak görüyor. 30 dakikalık zevk uğruna hesapta olmayan milyonlar hayatta.

Bakamayaginiz, iyi bir gelecek, hayat sunamayacaginiz ve ilgilenmeyeceginiz cocugu yapmayın. Adamlar savaştan kaçarken ayak üstü çocuk yapıyor ya! Olan cocuga oluyor. Olan dunya nufusuna oluyor. Olan topluma ve gelecek nesillere oluyor.

Bilmiyorum ama bu konu hakkında içimde çok büyük bir diktatörlük yatıyor.
Mülteci olarak geldiğin ülkede daha gelirin bile yokken 6-7 çocuk neden yaparsın aklım almıyor. Dilendiriyorlar çocuklarını gerçekten üzülüyorum o çocuklara çıplak ayakla çarşıda akşama kadar dileniyorlar. Hatta çocuklara değil de bunların sayısının zamanla artıp ülkemizde bazı bölgeleri kendi toprağı ilan etme gibi olaylar olacak diye daha çok endişeleniyorum.

Mülteci olarak geldiğin ülkede daha gelirin bile yokken 6-7 çocuk neden yaparsın aklım almıyor. Dilendiriyorlar çocuklarını gerçekten üzülüyorum o çocuklara çıplak ayakla çarşıda akşama kadar dileniyorlar. Hatta çocuklara değil de bunların sayısının zamanla artıp ülkemizde bazı bölgeleri kendi toprağı ilan etme gibi olaylar olacak diye daha çok endişeleniyorum.
Çete gibi geziyorlar bu arada okulda. Türk bir çocuğa bir çok arap saldırmışlardı. Hocalar hiçbir şey yapmadı. Biz onları tost edince de hemen bize laf atmaya başladı çoğu hoca.

Geri
Yukarı