Zamlanmadan almalısınız dediğiniz oyunlar

61340

Kilopat
Selamlar herkese, ben bundan 5 gün önce Elden Ring'i kafamda tamamen "ulan bu oyun şimdi 300 TL ama dolar uçtu gitti kesin zamlanır artmadan alayım" deyip satın aldım ve şuan gördüğünüz gibi oyun 500'lere 600'lere dayanmış durumda.

Bu sabah aynı düşünce ile God of War'ı satın aldım. En azından ocak ayında oynayacak oyunum olmuş oldu hem de bu oyun da muhtemelen çıkmadan önce zamlanır.
Sizin de böyle düşündüğünüz oyunlar var mı acaba?

1639043021123.png

Days Gone biraz sıkıcı ve klişe geldi hocam bana, Torrent'ten denedim fakat 1-2 saat içinde sıktı. Almadım ben de o sebeple.

Bence zamlanmaz ben Steam'in öyle bir şey yapacağını sanmıyorum sebebi ise zaten bizim elimizin altında crack var o oyunu bedava oynayabilecekken biz yapımcılara destek vermek amaçlı Steam'den satın alıyoruz. Bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama oyunların fiyatı 500-600'e fırlarsa maalesef ben de mecburen Torrent kullanmak zorunda kalabilirim. Bir sürü insanda bana katılacaktır zaten. Steam bunu bildiği için fiyatlarda muhtemelen oynama yapmayacaktır bu kış indiriminden sonra oyunların zamlanma ihtimali muhtemel.

Bence zamlanmaz ben Steam'in öyle bir şey yapacağını sanmıyorum sebebi ise zaten bizim elimizin altında crack var o oyunu bedava oynayabilecekken biz yapımcılara destek vermek amaçlı Steam'den satın alıyoruz. Bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama oyunların fiyatı 500-600'e fırlarsa maalesef ben de mecburen Torrent kullanmak zorunda kalabilirim. Bir sürü insanda bana katılacaktır zaten. Steam bunu bildiği için fiyatlarda muhtemelen oynama yapmayacaktır bu kış indiriminden sonra oyunların zamlanma ihtimali muhtemel.
Aynen zaten hocam dediğiniz gibi STEAM oyun satıcısına tavsiye olarak bu ülkede şu fiyata satın diyor. Eğer satıcı firma olur derse öyle kalıyor ve sabit kurdan devam ediyor. Fakat bazı firmalar bizi kesmez deyip kendi özel fiyatlandırmasını yapıyor. Bunu yapınca da ortaya böyle kareler çıkıyor...

Yani bu crack olayı hep vardı ve zamlar geliyordu yine ara ara, ben pek o sebebe bağlamıyorum. Yalnız bence de kış indirimlerinden önce son bir kez sürümden kazanmak için belki bekletebilirler. Zira sonrasında en azından Türkiye'de ciddi artışlar olacaktır diye düşünüyorum artık bu kur düzeyinde. Fiyatları ister Steam belirlesin ister firmalar, iyi bile dayandılar bence. İnşallah yanılırım da zam falan olmaz tabii.

Geri
Yukarı