Zara'nın Yıllar Önce Gizli Mesaj Vermiş Olması

Makaleler
2
Daha fazla  
20 sene geçmiş aradan.

soğan.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Soganin kilo fiyatina bak anlarsin :)
Beni yanlış anlamayın lütfen ama, daha geçenlerde bir tamirhaneye gelen çiftçi yetiştirdiği yaklaşık 11 ton soğanı çürüdüğü için çöpe atmış. Ben ülkenin tarım faaliyetlerinin olduğu yerde Antalya'da yaşıyorum bu arada. Bahsi geçen çifti ağabeyimize de toptancılar(halde ki aracı arkadaşlar) tembihlemiş "Soğan patates fiyatları artar bu sene çok getiren az var" diye. Artık ne kadar süredir bekliyorsa ya da nasıl koşullarda sakladıysa çürümüş ve maalesef dökmek zorunda kalmış.

Yani kışın portakal İstanbul'da 10-12 lira olmuştu haberlere çıktı aynı portakal Antalya'da 1 lira diye pahalı diyip başka yerden alıyoruz. Ve fiyatlar burda da aynı.

Diyeceğim şu ki bazı şeylerin elbette ki nedeni belli lakin bazılarının da sebepleri farklı. :)

Daha aydınlık gelecekler dilerim, tüm içtenliğimle.

Yani kışın portakal İstanbul'da 10-12 lira olmuştu haberlere çıktı aynı portakal Antalya'da 1 lira diye pahalı diyip başka yerden alıyoruz. Ve fiyatlar burda da aynı. Diyeceğim şu ki bazı şeylerin elbette ki nedeni belli lakin bazılarının da sebepleri farklı. :)
O halde halk pazarından almak daha doğru değil mi? Antalya`da portakalın kilosu 1 lira mı?

Demek istediğim ürünün yetiştiği yerdeki pazarlardan almak daha mı doğru? Mesela portakal için Antalya`ya mı gitmeli?
Hayır tabi ki orada verdiğim örnek ben üretim memleketinde yaşıyorum. Ve bu hale rağmen o kadar fiyat farkı oluşturabilen iller ile aynı fiyat patates soğan var, ve burada bulunan üreticiler, aracılar vs. buna etkisini söyledim sadece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı