Zayıflamak istiyorum

İhsan Halil

Femtopat
20210817_132145.jpg

20210817_132122.jpg

Yaş = 15 boy = 175 kilo = 105.

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi spor salonunda yapılan ölcümlerin sonucları vardır.
Bundan 2 hafta önce 112 kiloydum. Akşamlari hafif tempolu 1 saat yürüyüş ve yediğimi azaltarak 3-4 kilo vermiştim. Spor sayesindede biraz daha verdim. Artık haftanın 5 günü sabah 10:30 da salonda oluyorum 12:00-12:30 gibi sporum bitiyor. Hafta sonları da gene akşamları 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum. Şu an sporda 1. haftayı doldurdum. Hocam değerlere bakıp "2 katı su tüket" dedi. Bende aklıma her geldiğinde gidip iciyorum.

Yediğim her yemeğin icinede keten tohumu döküyorum doktor tavsiye etmişti. Ekmek olarak da ciya tohumlu ekmek yiyorum. Sabah 10 akşam 6 olmak üzere 2 öğün yiyorum. Öğün aralarında acıkırsam yeşil elma, üzüm, salatalık vb. şeyler yiyorum. Gazlı icecek, cay, kahve, tatlı vb alışkanlıklarım yok sadece ayda 2-3 kere gofret falan yiyorum.

Bir de kafama takılan bir soru var. 55-65 kilo boyuma göre az değil mi? Yaşıtlarım benim yanımda kücük kalıyor birazda kalıplıyım. İnternette baktığımda 70-80 arası kiloların ideal olduğu söyleniyor.

Bazen de cok az yememe rağmen bir anda tartıda 2-3 kilo fırlıyor. Hafta sonu biraz rahatsızlanmıştım hiçbir şey yiyemiyordum yarım simit yiyorum tartı fırlıyor bir anda bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Sizlere sorum bunların dışında bir şeyler daha yapabilir miyim? Daha hızlı kilo vermeme yardım edecek ya da aclığı gideren başka yiyecekler var mı? İnternette yeşil cay falan için diyorlar ne tür cay icsem işime yarar?

@İhsan Halil İnternette yüzlerce kaynak var, nasıl kilo verilir burada uzun uzun yazmaya gerek yok. 175 80 kilo olunca bırak kilo verme serüvenini. Fazla kilo verme, zayıflık düşündüğün kadar iyi bir şey değil. Önemli olan kas kütlesi, vücudunda kas kütlen az ise, kolay yağlanırsın ve kolay kilo alırsın. Erkek birey için 175-180 boya 80-85 kilo yeterlidir, o kiloya ulaşınca yağların erimiş olur zaten. Ayrıca ağırlık çalışmanı öneririm. Zayıflığın hiç bir artısı yok.

@İhsan Halil İnternette yüzlerce kaynak var, nasıl kilo verilir burada uzun uzun yazmaya gerek yok. 175 80 kilo olunca bırak kilo verme serüvenini. Fazla kilo verme, zayıflık düşündüğün kadar iyi bir şey değil. Önemli olan kas kütlesi, vücudunda kas kütlen az ise, kolay yağlanırsın ve kolay kilo alırsın. Erkek birey için 175-180 boya 80-85 kilo yeterlidir, o kiloya ulaşınca yağların erimiş olur zaten. Ayrıca ağırlık çalışmanı öneririm. Zayıflığın hiç bir artısı yok.
Evet ağırlık calışıyorum hocalarım yardım ediyor fena hamlık oluyor ama değer.

Ben pek kilolu bir insan değilim ama pandemi sürecinde bir tık kilo aldığım için zaman zaman kilo verdiğim oldu. Bu süreçte kahve iyi bir yardımcı. Kalorisi 0 veya 0'a yakın ama tok tutuyor. Bir de acıkınca hemen yemeye gerek yok 1 saat kadar bekleyince açlık hissi gidiyor yani dayanılabilir. Akşam 18'de son yemeğin yenmesi iyi. Aç karnına erkenden uyunması gerek. Burada kimse hocadan daha iyi bilemez tabi kendi deneyimimi ve bildiklerimi söylüyorum.

Ben pek kilolu bir insan değilim ama pandemi sürecinde bir tık kilo aldığım için zaman zaman kilo verdiğim oldu. Bu süreçte kahve iyi bir yardımcı. Kalorisi 0 veya 0'a yakın ama tok tutuyor. Bir de acıkınca hemen yemeye gerek yok 1 saat kadar bekleyince açlık hissi gidiyor yani dayanılabilir. Akşam 18'de son yemeğin yenmesi iyi. Aç karnına erkenden uyunması gerek. Burada kimse hocadan daha iyi bilemez tabii kendi deneyimimi ve bildiklerimi söylüyorum.

Kahve Türk kahvesimi olmalı? Ya da herhangi bir kahvede aynı işi görür mü?

@İhsan Halil Türk kahvesi veya filtre kahve. 3'ü 1 arada asla olmaz. Sade granül kahveyi de tavsiye etmiyorum gerçek kahve değil ve sağlıksız ancak yapacak bir şey yoksa yine de 3'ü1 arada'dan iyidir. Yine de türk kahvesi herkes için ulaşabilirken granüle heves etmemeli.

Eki Görüntüle 1140572

Eki Görüntüle 1140577

Yaş = 15 boy = 175 kilo = 105.

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi spor salonunda yapılan ölcümlerin sonucları vardır.
Bundan 2 hafta önce 112 kiloydum. Akşamlari hafif tempolu 1 saat yürüyüş ve yediğimi azaltarak 3-4 kilo vermiştim. Spor sayesindede biraz daha verdim. Artık haftanın 5 günü sabah 10:30 da salonda oluyorum 12:00-12:30 gibi sporum bitiyor. Hafta sonları da gene akşamları 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum. Şu an sporda 1. haftayı doldurdum. Hocam değerlere bakıp "2 katı su tüket" dedi. Bende aklıma her geldiğinde gidip iciyorum.

Yediğim her yemeğin icinede keten tohumu döküyorum doktor tavsiye etmişti. Ekmek olarak da ciya tohumlu ekmek yiyorum. Sabah 10 akşam 6 olmak üzere 2 öğün yiyorum. Öğün aralarında acıkırsam yeşil elma, üzüm, salatalık vb. şeyler yiyorum. Gazlı icecek, cay, kahve, tatlı vb alışkanlıklarım yok sadece ayda 2-3 kere gofret falan yiyorum.

Bir de kafama takılan bir soru var. 55-65 kilo boyuma göre az değil mi? Yaşıtlarım benim yanımda kücük kalıyor biraz da kalıplıyım. İnternette baktığımda 70-80 arası kiloların ideal olduğu söyleniyor.

Bazen de cok az yememe rağmen bir anda tartıda 2-3 kilo fırlıyor. Hafta sonu biraz rahatsızlanmıştım hiçbir şey yiyemiyordum yarım simit yiyorum tartı fırlıyor bir anda bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Sizlere sorum bunların dışında bir şeyler daha yapabilir miyim? Daha hızlı kilo vermeme yardım edecek ya da aclığı gideren başka yiyecekler var mı? İnternette yeşil cay falan için diyorlar ne tür cay icsem işime yarar?

Hala kilo vermek istiyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı